Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Brak prawa do zastosowania stawki 0% dla świadczonych usług spedycji międzynarodowej.
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (PKD 52.29.C).
Czy opisana działalność gospodarcza może być opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych? Czy w opisanej sytuacji właściwą stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest stawka 8,5%?
Uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę za jedną usługę transportu towarów; powstanie obowiązku podatkowego dla wykonywanych usług; prawidłowość dokumentacji świadczonych usług dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0%; zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% w stosunku do otrzymywanych zaliczek; moment korekty faktur dokumentujących świadczone usługi; prawo do zastosowania stawki podatku
z uwagi na fakt, że Wnioskodawca nie posiada dokumentu wymienionego w art. 83 ust. 5 pkt 2 ustawy o VAT, wystawiając fakturę VAT na świadczoną przez siebie usługę spedycyjną związaną z międzynarodowym transportem towarów nie ma prawa do zastosowania stawki 0%. Wnioskodawca jest zobowiązany zastosować dla swojej usługi 22% stawkę podatku VAT, którą może skorygować dopiero w momencie posiadania dokumentu
Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka uprawniona jest do stosowania stawki 0% VAT w odniesieniu do świadczonych usług spedycji międzynarodowej związanych z międzynarodowym transportem towarów importowanych?
Spółka zwróciła się z zapytaniem dotyczącym prawidłowości dokumentacji wykonywanych przez Spółkę usług spedycji międzynarodowej za pomocą kopii listu przewozowego.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować przy wystawianiu faktury dla zamawiającego usługę wewnątrzwspólnotowego transportu towaru, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza wspólnotą oraz jak należy dokumentować usługę w przypadku możliwości zastosowania stawki 0 %?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy miał prawo do w/w usługi zastosować stawkę podatku VAT 0% i potraktować ją jako usługę transportu międzynarodowego zgodnie z art.83 ust.3 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) zwanej dalej ustawą. Według Podatnika usługa ta jak najbardziej kwalifikuje się na mocy art. 83 ust. 1 pkt 23 ustawy do uznania jej jako usługę transportu