Zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku od towarów i usług, sprzedaż przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki uzupełnień protetycznych.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%.
Zastosowanie prawidłowej 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych z powierzonych od zleceniodawcy materiałów.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (usługi protetyczne).
1) Przychody uzyskiwane z działalności wytwórczej świadczonej w ramach działalności gospodarczej sklasyfikowanej według PKWiU pod symbolem 32.50.22.0, polegające na wytwarzaniu nowych wyrobów protetycznych w zakresie protetyki stomatologicznej (uzupełnień protetycznych, koron, mostów, protez zębowych), zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów
Zwolnienie od podatku VAT dostaw szyn do wybielania zębów oraz łyżek indywidualnych wykonanych przez zatrudnionego w Spółce technika dentystycznego.
Czy do sprzedaży wyrobów protetycznych wykonywanych wyłącznie przez techników dentystycznych, nie będących sztucznym zębem czy protezą dentystyczną znajduje zastosowanie stawka podatku od towarów i usług w wysokości 8%?
Czy sprzedaż sztucznych zębów oraz protez dentystycznych wykonywanych w ramach pracowni protetycznej wyłącznie przez osoby będące technikami dentystycznymi podlega zwolnieniu z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 14 u.p.t.u.?
opodatkowanie usług naprawy protez i aparatów ortodontycznych oraz dostawy/wykonania protez i aparatów ortodontycznych, podbudów na zlecenie gabinetów stomatologicznych i klientów indywidualnych
opodatkowanie sprzedaży elementów protetycznych (mostów i koron) wytwarzanych w przeważającej większości przez zatrudnioną osobę niebędącą technikiem dentystycznym
opodatkowanie sprzedaży elementów protetycznych (podbudowy pod korony lub mosty) wytwarzanych w całości przez zatrudnioną osobę niebędącą technikiem dentystycznym
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy usługi wykonania na zlecenie lekarza stomatologa uzupełnienia protetycznego (licówki porcelanowe, całkowite i częściowe nakładkowe protezy zębowe) w sytuacji gdy wyrób został wykonany w USA
Jaka jest stawka podatku obowiązująca dla dostawy protez dentystycznych, w sytuacji gdy przy jej wykonaniu bierze udział zarówno technik dentystyczny jak i osoba nieposiadająca takich uprawnień?
Dostawa nowych protez dentystycznych, wytworzonych przez techników dentystycznych, a także usługi naprawy protez będących już w użytkowaniu, korzystają ze zwolnienia na mocy art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy o VAT. W związku bowiem z faktem, iż Wnioskodawca działa w formie spółki prawa handlowego (jest to forma prowadzenia działalności gospodarczej a nie forma świadczenia usług), stwierdzić należy, iż usługi
1. Czy Wnioskodawca (Spółka Jawna) może stosować zwolnienie od podatku od towarów i usług na wykonywanie i dostawę protez dentystycznych? 2. Czy Wnioskodawca (Spółka Jawna) może dokonać niezbędnych korekt deklaracji VAT-7?
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy protez dentystycznych i sztucznych zębów przez Spółkę zatrudniającą techników dentystycznych.
Czy usługi protetyczne będą zwolnione od podatku VAT czy opodatkowane? Jeżeli będą opodatkowane to jaka stawką podatku VAT 7% czy 22%?
Prawo do zwolnienia od podatku usług protetycznych świadczonych przez techników dentystycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej.
Jaka stawka podatku VAT obowiązuje przy dostawie zębów sztucznych akrylowych?
Czy na wystawianych fakturach za usługi dentystyczne wykonanie przez techników dentystycznych, którzy założyli Spółkę cywilną ma występować VAT (zgodnie z PKWiU 33.10.17) w wysokości 7% czy też usługi te są zwolnione na podstawie art. 43 poz. 1 ust 14?
Wykładnia normy prawnej zawartej w wyżej powołanym art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy wskazuje, iż zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczenia usług przez techników dentystycznych w ramach wykonywania ich zawodu oraz dostawy protez dentystycznych lub sztucznych zębów dotyczy podatników będących technikami dentystycznymi (osobami fizycznymi), nie wykluczając jednocześnie możliwości zastosowania zwolnienia