Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego).
1) Zaspokojenie długu w wyniku sprzedaży nieruchomości otrzymanej w wyniku przewłaszczenia na zabezpieczenie wierzytelności, nie spowoduje powstania przychodu na gruncie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 2) Brak obowiązku złożenia PIT-39.
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego)
Skutki podatkowe wywłaszczenia przewłaszczonej nieruchomości w celu zabezpieczenia wierzytelności oraz otrzymania odszkodowania wypłacanego stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości pozyskanych na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie
Ustalenie przychodu podatkowego uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości pozyskanych na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie
Skutki podatkowe związane ze zwrotem Wnioskodawcy przez Dłużnika należności dotyczących przewłaszczonej nieruchomości
Moment powstania obowiązku podatkowego związanego z przewłaszczeniem nieruchomości na zabezpieczenie pożyczki; prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony zawarty w fakturze wystawionej przez Dłużnika; termin dokonania korekty podatku naliczonego w sytuacji otrzymania faktury korygującej zmniejszającej podstawę opodatkowania i podatek oraz braku opodatkowania zwrotu na rzecz Spółki przez
Moment powstania obowiązku podatkowego związanego z przewłaszczeniem nieruchomości na zabezpieczenie pożyczki; ustalenie podstawy opodatkowania czynności dostawy nieruchomości przez Dłużnika w związku z ww. przewłaszczeniem w momencie dokonania dostawy nieruchomości przez Dłużnika i w sytuacji, gdy ostateczna cena sprzedaży będzie niższa niż ustalona w momencie dokonania tej dostawy; ustalenie momentu
opodatkowanie zbycia zabudowanej nieruchomości przewłaszczonej w celu zaspokojenia wierzytelności
Opodatkowania zbycia przewłaszczonej nieruchomości w celu zaspokojenia wierzytelności.
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.
1. Czy w opisanej sytuacji Pożyczkobiorca miał obowiązek wystawienia faktury VAT w dacie podpisania aktu notarialnego? 2. Czy w dacie wygaśnięcia roszczenia Pożyczkobiorcy o zwrotne przeniesienie praw do przewłaszczonych nieruchomości o którym mowa w pk 1 paragrafu 5 aktu notarialnego?
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przejęcia przedmiotów leasingu na podstawie zawartej umowy przewłaszczenia.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przejęcia przedmiotów leasingu na podstawie zawartej umowy przewłaszczenia.
Uznanie czynności przekazania przedmiotu leasingu, stanowiącego zabezpieczenie spłat wierzytelności leasingowych w ramach umowy przewłaszczenia za dostawę towarów z chwilą ziszczenia się warunku zawieszającego
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek wystawienia faktury VAT dla naliczenia podatku należnego i z jaką datą? 2. Kto ma być nabywcą na fakturze VAT, jako że pożyczkodawca nie chciał żadnej faktury?
Czy Wnioskodawca ustalając na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychody z udziału w zysku Spółki w okresie po przewłaszczeniu na zabezpieczenie akcji Spółki powinien przyjąć swoje prawo do udziału w zysku z wyłączeniem przewłaszczonych akcji, tj. czy powinien przyjąć prawo do udziału w zysku na podstawie tych pozostałych akcji, które dają Wnioskodawcy prawo do
Opodatkowanie czynności przejęcia przez Bank na własność samochodu będącego przedmiotem zastawu.
Braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności przekazania samochodu na rzecz banku w ramach realizacji umowy przewłaszczenia.
Opodatkowanie zawarcia powierniczej umowy przelewu wierzytelności, której konsekwencją jest wydanie nieruchomości.
Czy w związku z zawarciem w formie aktu notarialnego umowy przeniesienia prawa użytkowania wieczystego gruntu i własności budynku na zabezpieczenie wierzytelności, Wnioskodawca zobowiązany jest do wystawienia faktury VAT i zastosowania odpowiedniej stawki z tytułu podatku od towarów i usług?