1. Czy w przypadku przekształcenia Wnioskodawcy w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Wnioskodawca będzie w przypadku wypłaty udziału w zysku A. zwolniony z podatku od innych dochodów z udziału w zyskach osób prawnych na podstawie art. 22 ust. 4 uCIT ? 2. Czy w przypadku przekształcenia Wnioskodawcy w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przekształcenia A. w spółkę
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
W analizowanej sprawie, zgodnie z art. 28m ust. 3 pkt 7 ustawy o CIT przekazywane przez Spółkę darowizny na rzecz powiązanej fundacji stanowią ukryte zyski i są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku wypracowanego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przed przekształceniem.
Skutki podatkowe wypłaty zysków zatrzymanych oraz zastosowania zwolnienia od podatku.
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką – udziałowcem Spółki.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przez spółkę jawną na podstawie uchwał podjętych przez wspólników spółki z o.o. oraz ustalenie podstawy opodatkowania w sytuacji wypłaty dywidendy lub zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, pochodzącej z zysku osiągniętego w okresie opodatkowania ryczałtem.
Opisane we wniosku zwiększenie udziałów w zyskach Spółki nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
1. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany, działając w charakterze płatnika, do poboru i wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych ciążącego na Wspólniku na skutek połączenia Spółki Przejmowanej z Wnioskodawcą? 2. Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na skutek połączenia Spółki Przejmowanej z Wnioskodawcą?
Wypłata środków stanowiących zwrot podatku nie będzie stanowić dla Pana dochodu (przychodu) z udziału w zyskach osób prawnych w rozumieniu przepisu art. 24 ust. 5 ustawy o PIT.
Wnioskodawca przy wypłacie dywidendy będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT i niepobierania podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 7a ustawy o CIT, kierując się zasadą look-through approach z uwagi na status C.
Wnioskodawca przy wypłacie dywidendy będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT i niepobierania podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 7a ustawy o CIT, kierując się zasadą look-through approach z uwagi na status C.
Obowiązki płatnika w zakresie prawa do odliczenia proporcjonalnie do udziału komplementariusza w zyskach Spółki, uiszczonego przez Spółkę podatku CIT od podatku PIT należnego od dochodu komplementariusza z tytułu udziału w zyskach Spółki.
1) wypłata zysków wypracowanych przez Spółkę Jawną, opisanych w zdarzeniu przyszłym, dokonana po przekształceniu Spółki Jawnej w Spółkę z o.o. i po złożeniu przez Spółkę z o.o. zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem, będzie podlegała w momencie jej faktycznej wypłaty opodatkowaniu podatkiem dochodowym, 2) Spółka z o.o. będzie uprawniona do wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów
Czy wypłata na rzecz Wspólników Dywidendy z Zysków zatrzymanych, tj. zysków z lat ubiegłych osiągniętych przed 1 maja 2021 r. (w okresie, w którym Spółka nie była podatnikiem podatku CIT), nie będzie podlegała opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem CIT, nawet jeżeli ich wypłata nastąpi po przekształceniu Spółki w Spółkę Przekształconą
Spółka nie jest uprawniona do pobrania podatku u źródła od wypłaconej dywidendy według stawki w wysokości 15%, posiadając certyfikat rezydencji tylko niemieckiej spółki komandytowej. W celu skorzystania z preferencyjnego opodatkowania przewidzianego w UPO konieczne jest posiadanie certyfikatów rezydencji wspólników niemieckiej spółki komandytowej.
Dotyczy możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania wypłacanej w transzach dywidendy.
1) Uznanie wydzielanych i pozostających w spółce części majątku spółki za zorganizowane części przedsiębiorstwa. 2) Dochód z podziału spółki przez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa nie będzie podlegać opodatkowaniu w momencie podziału, bowiem opodatkowanie takiego dochodu zostanie odroczone do momentu odpłatnego zbycia przez wspólnika udziałów nowopowstałej spółki.
1) Czy w zeznaniach rocznych (za rok 2022 i lata kolejne) Spółka będzie mogła (przy założeniu, że osiągnie przychód podatkowy) dokonywać odliczenia kwoty podatku uiszczonego od otrzymanych w latach 1997-2007 dywidend od kwoty wykazanego w tych zeznaniach podatku dochodowego? 2) Czy poza stratami podatkowymi istnieją inne ograniczenia (np. czasowe) wykluczające możliwość skorzystania z prawa do odliczeń
Wypłacone udziałowcom (osobom fizycznym) dywidendy będą podlegały w całości opodatkowaniu zryczałtowanym 19% podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi
Czy otrzymany przez Wnioskodawcę przychód z udziału w zysku SK wypracowanego przez SK po 1 maja 2021 r. będzie korzystał ze zwolnienia na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy o CIT przy spełnieniu określonych warunków, a tym samym Wnioskodawca nie będzie uwzględniał go przy ustalaniu dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i w związku z tym Wnioskodawca nie będzie
w zakresie, ustalenia czy Spółka ma prawo zastosować tzw. metodę zaliczenia pośredniego.