Opodatkowanie czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przeniesienia praw własności intelektualnej na rzecz Skarbu Państwa.
W zakresie zasadności wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadań w ramach Projektu.
Opodatkowanie dotacji i prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją Projektu
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
Dotyczy nieuznania Państwa za podatnika podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadań w ramach Projektu.
Uznanie Uczelni za podatnika podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadań w ramach Projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług związanych z realizacją operacji.
Opodatkowanie otrzymanego dofinansowania oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Wliczanie dofinansowania do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Określenie czy otrzymana dotacja stanowi podstawę opodatkowania podatkiem VAT.
PIT - obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.
Wliczenie dofinansowania przyznanego przez N. do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
W zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwolnieniem z długu kwoty stanowiącej równowartość nienależnie pobranego stypendium.
Braku obowiązku dokonania korekty nieodliczonego podatku w przypadku częściowego wykorzystania infrastruktury wytworzonej w ramach projektu do działalności gospodarczej, mającej charakter pomocniczy do działalności naukowej.
Ustalenie, czy dochód Wnioskodawcy wykorzystany na zwrot środków finansowych, które założyciel przekazał uczelni na jej funkcjonowanie oraz wypłatę wynagrodzenia za zgodę na włączenie uczelni niepublicznej do Wnioskodawcy jest wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT usługi przekazania uczelniom budynków i budowli wybudowanych przez Wnioskodawcę na gruncie stanowiącym własność uczelni oraz obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy.
Czy w odniesieniu do należności wypłacanych uczestnikom szkoleń, stanowiących zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, prawidłowym będzie zastosowanie zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji nie powstanie obowiązek pobrania podatku ani sporządzenia informacji podatkowej (np. PIT-11)?
Prawo i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy wyjazd i pobyt Wnioskodawcy w zagranicznym Ośrodku w ramach programu „Mobilność Plus” należy zakwalifikować jako odbycie podróży służbowej przez pracownika w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: u.p.d.o.f.), a tym samym czy środki finansowe przyznane Wnioskodawcy na pokrycie kosztów podróży i kosztów jego pobytu w zagranicznym Ośrodku powinny
Otrzymane dofinansowanie nie stanowi zapłaty za usługi. Otrzymane środki finansowe stanowią zwrot kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę na realizację przedmiotowego projektu. Tym samym, w związku z tym, że otrzymane dofinansowanie będące przedmiotem wniosku będzie wyłącznie dofinansowaniem do realizacji przedmiotowego zadania oraz dofinansowanie to nie stanowi zapłaty za wykonaną usługę – to nie