Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Uznanie, że sprzedawana w ramach Transakcji Działalność Wyodrębniona będzie stanowiła ZCP i w związku z tym Transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania nabywanych usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej (otrzymanie udziałów od sp. z o.o., dywidenda i sprzedaż udziałów).
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania wynikającej z tytułu umorzenia pożyczki o nie doliczone w poprzednich latach koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Kwalifikacja wynagrodzenia wypłacanego jednoosobowej działalności gospodarczej Prezesa Zarządu Spółki.
Zastosowanie przepisów dot. CIT estońskiego w odniesieniu do spółki, która powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym braku wyłączenia podmiotowego z CIT estońskiego na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c oraz możliwości zastosowania preferencji dotyczącej zatrudnienia oraz stawki ryczałtu przewidzianych dla małego podatnika.
Skutki podatkowe dokonania darowizny samochodu osobowego, który był wcześniej przedmiotem leasingu.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wraz z naniesieniami, wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie: zwolnienia od podatku VAT sprzedaży działek zabudowanych budynkiem i budowlami, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z możliwością rezygnacji ze zwolnienia oraz obowiązku udokumentowania tej sprzedaży fakturą.
Dotyczy ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez R na rzecz Wnioskodawcy będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez wniesienie wkładów niepieniężnych.
Możliwości wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu dla działalności w zakresie budowy i sprzedaży budynków mieszkalnych.
Czy Spółka powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej będzie mogła podlegać, od momentu uzyskania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy czynności dokonywane przez Spółkę w ramach Projektu stanowią czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy oraz braku prawa do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach Projektu.
Ustalenia czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem udziałów w Pozostałych Spółkach Zależnych) na rzecz Inwestora nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w sp. z o.o.
Skutki podatkowe wypłaty zysku przez spółkę z o.o. powstałą z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej.