Braku możliwości odliczenia podatku od towarów i usług zapłaconego w ramach projektu
Brak możliwości odliczenia podatku od towarów i usług zapłaconego w ramach projektu.
Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację zadań polegających na budowie ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej oraz rozbudowie drogi powiatowej w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów w ramach projektu.
Możliwość zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczych wydatków związanych z zakupem roweru elektrycznego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w całości lub w części dla wydatków poniesionych na budowę dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Brak prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Wykonawcę; określenie momentu powstania obowiązku podatkowego.
braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (lub zwrotu różnicy podatku) wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług dokonywanych w związku z realizacją projektu.
Zakup roweru elektrycznego wykorzystywanego w pozarolniczej działalności gospodarczej.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Wydatek poniesiony na zakup roweru elektrycznego jako kup w działalności gospodarczej?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu polegającego na wyznaczeniu szlaku rowerowego wraz z remontem dróg wewnętrznych na potrzeby tego szlaku.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z zakupem roweru wykorzystywanego w tej działalności
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w ramach poniesionych oraz planowanych do poniesienia wydatków związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadań inwestycyjnych.
w zakresie kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej
w zakresie kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej
Czy jest możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i odliczenia od dochodu wydatków poniesionych przeze Wnioskodawczynię na:a. używanie samochodu osobowego stanowiącego współwłasność Wnioskodawczyni i jej małżonka na potrzeby związane z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne,b. zakup indywidualnego sprzętu niezbędnego w rehabilitacji, tj. zakup stacjonarnego roweru
stwierdzić należy, iż jeżeli w istocie wskazany we wniosku rower prawidłowo został zaliczony do grupy 7 Klasyfikacji Środków Trwałych, a do Wnioskodawcy nie znajduje zastosowanie wyłączenie, o którym mowa w art. 22k ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to może On skorzystać z prawa jednorazowej amortyzacji wskazanego we wniosku środka trwałego.
kwalifikacji przychodów z tytułu wynajmu nieruchomości i rzeczy ruchomych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na zakup środków do konserwacji roweru, wykorzystywanego w ramach tej działalności oraz usługi serwisowe dot. tego roweru.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na zakup roweru, wykorzystywanego w ramach tej działalności.
Stwierdzić należy, iż wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na koszty noclegów (zakwaterowania) oraz zakup roweru, wykorzystywanego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, stanowią koszt uzyskania przychodów w firmie Wnioskodawcy i wypełniają dyspozycję art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego przy założeniu że wydatki poniesione w związku z realizacją projektu nie posłużą do wykonywania czynności opodatkowanych.
Gmina nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z budową ścieżek rowerowych.