Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop dochodów Wspólnoty Mieszkaniowej
Ustalenie, czy Wnioskodawca powinien alokować Koszty reklamy do źródła przychodów podlegającego opodatkowaniu lub zwolnieniu stosując klucz przychodowy, o którym mowa w art. 15 ust. 2 i 2a u.p.d.o.p.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Czy w sytuacji dzierżawy gruntu w Holandii pod baner reklamowy powstanie w Holandii zakład Wnioskodawcy, w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 5 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Królestwem Niderlandów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania, w zakresie podatków od dochodu
1. Czy działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego dotycząca realizacji Projektów B+R stanowi/będzie stanowić działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT, która uprawnia Wnioskodawcę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT za lata 2018-2024 oraz lata kolejne? 2. Czy Koszty Projektów B+R ponoszone przez Spółkę opisane
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 63.11.20.0.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 59.11.30.0.
Przychody z dzierżawy/wynajmu miejsca pod reklamę należy kwalifikować do źródła z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy (przychody z działalności gospodarczej).
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup broni, amunicji, sprzętu taktycznego i akcesoriów.
Dotyczy ustalenia: - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane ze współorganizacją imprezy charytatywnej (...) stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem, - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane z realizacją voucherów udostępnionych szkołom, przedszkolom lub innym instytucjom stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają
Wydatki związane z prowadzeniem bloga i tworzeniem artykułów w nim publikowanych nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, gdyż prowadzenie bloga nie wiąże się z osiąganiem jakichkolwiek przychodów.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Ustalenie czy koszty ponoszone na sfinansowanie działalności kulturalnej podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania (sponsoring).
Stylizacja paznokci u kosmetyczki jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (współpraca reklamowa w internecie).
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. b ustawy, świadczonych przez Państwa Spółkę usług na rzecz dziennych opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 zgodnie z zapisami ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat, jako usług ściśle związanych z usługami wykonywanymi przez podmioty sprawujące opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat.
Możliwość uznania za koszt uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup reklamy w serwisie społecznościowym na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie, czy dokonywane przez Wnioskodawcę czynności spełniają definicję art. 15 ust. 2 ustawy o VAT i czy jest podatnikiem VAT.
Możliwość opodatkowania osiąganych przychodów ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania wydatków poniesionych na zakup antyku oraz kwoty pieniężnej przekazanych muzeum w ramach tzw. sponsoringu właściwego (reklama) oraz w zakresie możliwości zastosowania odliczenia kwoty stanowiącej 50% tych kosztów jako wydatków poniesionych na działalność kulturalną w myśl art. 26ha ust. 1 w zw. z ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.