Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania, sposób dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich, prawo i termin obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich oraz konieczność odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w ewidencji VAT.
Obniżenie kwoty podatku naliczonego wynikającego z noty uznaniowej dokumentującej rabat pośredni.
Obniżenie podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w związku z udzieleniem rabatu pośredniego
Uznanie udzielonych przez Wnioskodawcę kierowcom/flotom Bonusu Wolumenowego, Bonusu Flotowego, Bonusu za udzielenie rabatu pasażerowi, Bonusu Zdarzeniowego i Bonusu Rezygnacyjnego oraz Dodatkowego Bonusu Wolumenowego dla wybranych Usługobiorców za opust obniżający wartość wynagrodzenia z tytułu świadczonych Usług, uznania płatności dokonywanych na rzecz kierowców/flot z tytułu Akcji Promocyjnych, za
Ustalenie czy otrzymany rabat pośredni, stanowi rabat, o którym mowa w art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy o VAT, obniżenie podatku naliczonego, moment obniżenia podatku naliczonego, dokumentowanie rabatu w pliku JPK_VAT oraz metode wyliczenia wartości podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości i terminu obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzieleniem rabatu pośredniego, jak również jego dokumentowania.
Czy w przypadku zwrotu towaru, którego dostawa stanowiła podstawę kalkulacji premii pieniężnej dla Grupy, faktura korygująca powinna odnosić się do ceny jednostkowej towaru pomniejszonej odpowiednio o premię pieniężną związaną z dostawą tego towaru (premię, dla której podstawą obliczenia był również zwracany towar)?
Rabat udzielany aptece przez dystrybutora leków, z pominięciem hurtowni, która jest sprzedawcą leków na rzecz apteki (sprzedaż: dystrybutor -> hurtownia -> apteka; rabat: dystrybutor -> apteka). Status czynności, dokumentowanie czynności, pomniejszenie podatku naliczonego przez aptekę.
Czy dostawa dodatkowej ilości towarów jest rabatem w rozumieniu art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług i czy należy opodatkować podatkiem od towarów i usług dodatkową ilość towarów oraz wystawić fakturę wewnętrzną ?
Czy podlega opodtkowaniu podatkiem od towarów i usług czynność otrzymania premii pieniężnej przez kontahenta niemieckiego?