Ustalenia: - czy jeśli dojdzie do Sprzedaży to w Dacie Konwersji Naliczone Odsetki będą mogły zostać zaliczone do kosztów podatkowych Spółki, a w konsekwencji rozliczone w rachunku podatkowym Spółki z uwzględnieniem ogólnych przepisów o warunkach zaliczenia wydatku do kosztów podatkowych oraz Limitu 2, - czy jeśli dojdzie do Sprzedaży to na skutek Konwersji powstaną w Dacie Konwersji podatkowe różnice
Ustalenia: - czy w Dacie Konwersji Naliczone Odsetki będą mogły zostać zaliczone do kosztów podatkowych Spółki a w konsekwencji rozliczone w rachunku podatkowym PGK z uwzględnieniem ogólnych przepisów o warunkach zaliczenia wydatku do kosztów podatkowych oraz Limitu, - czy na skutek Konwersji powstaną w Dacie Konwersji podatkowe różnice kursowe, o których mowa w art. 15a ustawy o CIT, podlegające zaliczeniu
Skutki podatkowe transakcji realizowanych w ramach usługi zarządzania płynnością finansową (cash pooling).
Różnice kursowe powstające w związku z przychodami i kosztami uzyskiwanymi i ponoszonymi w walutach obcych w związku z wytwarzanymi, rozwijanymi lub ulepszonymi Autorskimi Prawami do Programów powinny być uwzględniane w kalkulacji dochodów (strat) z poszczególnych praw.
W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna rozpoznać przychody (będące dodatnimi różnicami kursowymi) lub koszty (będące ujemnymi różnicami kursowymi) w związku ze zwrotem błędnie przekazanego przez bank na jej rachunek bankowy kapitału, o których mowa odpowiednio w art. 15a ust. 2 pkt 3 lub art. 15a ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT.
Dotyczy różnic kursowych, o których mowa w art. 15a ust. 2 pkt 3 oraz ust. 3 pkt 3 ustawy z 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy działalności Wnioskodawcy w ramach decyzji o wsparciu
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Zaliczenie do kosztów finansowania dłużnego odsetek od otrzymanej pożyczki hedgingowej.
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym złożenie korekty deklaracji spowodowało zmianę oświadczenia deklaracji pierwotnej i nie wymaga zmiany rozliczenia podatku dochodowego za rok podatkowy od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r.
W zakresie ustalenia, czy: 1. rozliczając różnice kursowe zgodnie z art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, na podstawie przepisów o rachunkowości, tj. zgodnie z tzw. metodą rachunkową rozliczania różnic kursowych, Spółka powinna wykazywać w kosztach lub przychodach podatkowych odpowiednio nadwyżki ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi różnicami kursowymi lub nadwyżki dodatnich różnic kursowych nad ujemnymi
W zakresie ustalenia: - czy w przypadku Transakcji A powstaną różnice kursowe lub inny przychód podatkowy lub koszt jego uzyskania związany z tymi różnicami, które powinny wpływać na dochód wykazywany przez Spółkę dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, - czy w przypadku Transakcji B powstaną różnice kursowe lub inny przychód podatkowy lub koszt jego uzyskania związany z tymi różnicami, które
Dotyczy ustalenia sposobu postępowania podczas przechodzenia na metodę rachunkową ustalania różnic kursowych
Ulga IP-Box - działania spółki niebędącej osoba prawna w zakresie rozwijania gry komputerowej, na którą uzyskała licencję.
Rozpoznanie różnic kursowych z tytułu zaciąganych i udzielanych pożyczek, w tym przy wykorzystaniu instytucji przekazu.
Różnice kursowe z tytułu zaciąganych i udzielanych pożyczek, w tym przy wykorzystaniu instytucji przekazu.
Rozpoznanie różnic kursowych z tytułu zaciąganych i udzielanych pożyczek, w tym przy wykorzystaniu instytucji przekazu.
Różnice kursowe z tytułu zaciągniętych i udzielanych pożyczek, w tym przy wykorzystaniu instytucji przekazu.
Ustalenie różnic kursowych w związku z otrzymanymi bądź udzielonymi pożyczkami, w tym uregulowanymi w drodze przekazu.
Dodatnie albo ujemne różnice kursowe powstałe i mogące powstać w przyszłości w związku z dokonaniem zapłaty za nabywane udziały (akcje) należy rozpoznać odpowiednio jako koszt uzyskania przychodów albo przychód w momencie zbycia udziałów (akcji).
Powstanie różnic kursowych oraz kwalifikacja różnic kursowych do odpowiedniego źródła przychodów w związku z zakupem i zbyciem papierów wartościowych.