Interpretacje

Interpretacja
23.05.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie źródła przychodów oraz w zakresie konieczności założenia działalności gospodarczej.

Interpretacja
29.01.2015 Podatki

W konsekwencji, zgodnie z brzmieniem ww. przepisu, obowiązek składania urzędom skarbowym sprawozdania wraz z opinią i raportem podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych, w terminie 10 dni od daty zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego, oraz odpisu uchwały zgromadzenia zatwierdzającej sprawozdanie finansowe dotyczy wyłącznie podatników podatku dochodowego w Polsce. Jak wskazano

Interpretacja
18.12.2014 Podatki

W przedstawionym stanie faktycznym, brak jest podstaw prawnych do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej tzw. ryczałtów za noclegi, naliczonych w związku z odbywaniem podróży służbowej.

Interpretacja
15.12.2014 Podatki

Czy wniesienie przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni do Spółki jawnej, w której będzie wspólnikiem, rodzi obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych po stronie wnoszącego aport, jak również po stronie wspólnika Spółki jawnej - jako otrzymującego aport?

Interpretacja
15.12.2014 Podatki

Czy możliwa będzie amortyzacja środków trwałych wniesionych w ramach przedsiębiorstwa do Spółki jawnej, zamortyzowanych już przez osobę fizyczną oraz jeszcze nie w pełni zamortyzowanych?

Interpretacja
20.11.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT darowizny przedsiębiorstwa.

Interpretacja
07.05.2014 Podatki

Czy Wnioskodawca w czasie pobytu w Meksyku może zakwalifikować jako koszt podatkowy dietę (53 USD/dobę) wynikającą z rozporządzenia MPiPS w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej oraz czy koszt wynajmu mieszkania oraz wynajmu samochodu będzie kosztem uzyskania przychodów?

Interpretacja
27.01.2014 Podatki

1. Czy darowizna prowadzonego przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa w warunkach opisanych we wniosku będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego w zakresie towarów, jakie wejdą w skład darowanego przedsiębiorstwa?

Interpretacja
21.01.2014 Podatki

zasady wystawiania faktur przez oddział przedsiębiorcy zagranicznego oraz obowiązek wystawienia not korygujących

Interpretacja
08.01.2014 Podatki

Czy z uwagi na niewielkie obroty osiągnięte w poprzednich latach, nieprzekraczające w żadnym roku od rozpoczęcia działalności gospodarczej 150.000 zł, Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT, określonego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, do czasu nie przekroczenia limitu zwolnienia, na dzień dzisiejszy limit ten wynosi 150.000 zł, z tytułu prowadzonej

Interpretacja
07.11.2013 Podatki

Skoro podróże służbowe mają związek z wykonywaniem usług w ramach działalności, to można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wartość diet za czas tych podróży, do wysokości wskazanej w rozporządzeniu.

Interpretacja
15.10.2013 Podatki

Czy wykonując usługi budowlane poza granicami kraju Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zagraniczne diety?

Interpretacja
27.08.2013 Podatki

Czy w związku z planowanym sporządzeniem umowy darowizny przedsiębiorstwa na rzecz syna Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty: 3) podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
21.08.2013 Podatki

Niepodleganie opodatkowaniu czynności aportu przedsiębiorstwa oraz sposób udokumentowania tej czynności i brak obowiązku wykazania jej w deklaracji VAT-7.

Interpretacja
27.05.2013 Podatki

Czy w przypadku cofnięcia Zezwolenia Spółka utraciła status przedsiębiorcy strefowego, a tym samym zgodnie z art. 7 ust. 5 ustawy o CIT będzie uprawniona do odliczenia straty wygenerowanej na działalności dotychczas objętej Zezwoleniem, tj. do obniżenia dochodu o wysokość tej straty w najbliższych kolejno następujących pięciu latach podatkowych, z tym że wysokość obniżenia w którymkolwiek z tych lat

Interpretacja
18.01.2013 Podatki

Czy Wnioskodawca jako przedsiębiorca, przybywający poza granicami kraju w celu wykonania umowy i osiągnięcia tym samym przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej, ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet, obliczonych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności

Interpretacja
15.01.2013 Podatki

W zakresie wyodrębnienia organizacyjnego jednostki prowadzącej działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej uprawniającego do zwolnienia z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy

Interpretacja
10.01.2013 Podatki

Czy jako osoba fizyczna prowadząca podatkową księgę przychodów i rozchodów mogę wydatki usług hotelowych, na które składają się koszty noclegów i wyżywienia zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
04.12.2012 Podatki

Skutki podatkowych związanych z umową dotyczącą oddania do odpłatnego korzystania przedsiębiorstwa.

Interpretacja
23.11.2012 Podatki

Czy delegacje właściciela firmy jednoosobowej są kosztem uzyskania przychodów?

Interpretacja
28.09.2012 Podatki

Poniesione przez Przedsiębiorcę przekształcanego wydatki spełniające definicję tzw. kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z przychodami, jednak niepotrącone przez Przedsiębiorcę przekształcanego przed dniem przekształcenia z uwagi na regulację art. 22 ust. 5 Ustawy o pdof, mogą powiększyć koszty uzyskania przychodów Spółki przekształconej w momencie spełnienia warunków potrącenia (tj

Interpretacja
19.06.2012 Podatki

W zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym oraz opodatkowania usług konsultingowych

Interpretacja
08.06.2012 Podatki

W przypadku darowizny przedsiębiorstwa spełniającego wymogi art. 551 Kodeksu cywilnego, czynność ta wyłączona będzie spod działania ustawy o podatku od towarów i usług, a co za tym idzie nie będzie podlegała opodatkowaniu tym podatkiem. Obowiązek ewentualnej korekty podatku naliczonego, zgodnie z art. 91 ust. 9 ustawy, zostanie przeniesiony na otrzymującego przedsiębiorstwo.

Poprzednia Następna