Darowizna udziału w lokalu mieszkalnym dokonana przez siostrę korzysta ze zwolnienia z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
w zakresie obowiązku od miesiąca października 2020 r. wykazywania w składanych przez Spółkę deklaracjach dla podatku od towarów i usług oraz w prowadzonych przez Spółkę ewidencjach dla celów podatku od towarów i usług szczegółowych informacji (oznaczeń o treści „TP”) dotyczących faktur dokumentujących sprzedaż przez Spółkę usług najmu pomieszczeń
Ustalenie, czy na Spółce spoczywa obowiązek wykazywania szczegółowego oznaczenia „TP” w składanych przez Nią deklaracjach i prowadzonych ewidencjach, dotyczących faktur dokumentujących sprzedaż dla przedsiębiorcy, będącego jednocześnie Jej wspólnikiem.
czy osoby wchodzące w skład Rady Nadzorczej Banku, a także małżonkowie, krewni lub powinowaci do drugiego stopnia tych osób, spełniają przesłanki uznania ich za podmiot powiązany stosownie do przepisów art. 11a ustawy o CIT
Czy w okolicznościach stanu faktycznego Spółka może na podstawie art. 44 ust. 2 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw, dokonać wyboru reżimu prawnego obowiązującego od 1 stycznia 2019 r. i nie sporządzać za rok 2018 dokumentacji cen transferowych
Czy w przypadku, gdy zrealizuje się przedstawione zdarzenie przyszłe, a łączna kwota transakcji pomiędzy Wnioskodawcą a XYZ sp. z o.o. w roku podatkowym przekroczy równowartość kwot określonych w art. 9a ust. 2 u.p.d.o.p, Wnioskodawca będzie zobowiązany do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ust. 1 u.p.d.o.p., w odniesieniu do transakcji pomiędzy Wnioskodawcą a XYZ sp. z o.o
Czy w przypadku, gdy zrealizuje się przedstawione zdarzenie przyszłe, po przekroczeniu ustawowych limitów obrotu ze Spółką X Sp. z o.o., określonych w art. 9a ust. 2 UPDOP, na Wnioskodawcy będzie spoczywał obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ust. 1 UPDOP, ze względu na wystąpienie powiązań rodzinnych o których mowa w art. art. 11 ust 5 i 6 UPDOP?
Dotyczy zasadności dokonania w związku z orzeczonym rozwodem korekty podatku VAT odliczonego przy zakupie działek i ponoszeniu nakładów na przyłącz i ogrodzenie oraz w zakresie opodatkowania sprzedaży udziału Wnioskodawcy we współwłasności nieruchomości i braku konieczności dokonania korekty w związku z tą sprzedażą.
Skutki podatkowe transakcji sprzedaży towarów na rzecz firmy małżonki.
przeniesienie składników majątkowych z działalności Wnioskodawcy do działalności żony, jako odrębnego podatnika VAT, brak możliwość skorzystania z procedury określonej w art. 89a ustawy o VAT
Czy w związku z przekazaniem udziałów w darowiźnie osobie (osobom) najbliższym u wnioskodawczyni powstanie przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6 updof oraz czy wnioskodawczyni zobowiązana będzie do sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 25a updof?
Zakres prawa do korekty podatku należnego określonego w art. 89a w kontekście uznania Wnioskodawcy i kontrahenta za podmioty, o których mowa w art. 32 ustawy.
Czy dokonanie Darowizny w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego i otrzymanie w wyniku tego przez Spółkę Cypryjską na własność przedmiotu Darowizny będzie rodziło obowiązek Spółki Cypryjskiej zapłaty w Polsce podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy w związku z odrębnie prowadzoną przez współmałżonków pozarolniczą działalnością gospodarczą przychód uzyskany w związku ze sprzedażą towarów handlowych jednemu ze współmałżonków stanowi przychód w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i zgodnie z dyspozycją art. 14 ust. 1 jest przychodem należnym choćby nie był faktycznie otrzymany.
Czy podatnik obowiązany jest do sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji z firmą ojca na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?