Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość dofinansowania do posiłków przyznanego Pracownikom.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem nagród wygranych w konkursach oraz rywalizacjach organizowanych podczas festynu.
W zakresie ustalenia, czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość dofinansowania do posiłków: - przyznanego Pracownikom, - Współpracownikom prowadzącym działalność gospodarczą i wykonującym usługi w ramach umów cywilnoprawnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy artykułów spożywczych i posiłków z dowozem, udostępnianych podczas spotkań i pracy Kontrahentom i Personelowi.
Dotyczy opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek tzw. „estońskiego CITu" - wydatki na samochody, zakup Wyposażenia, Koszty Podróży, zakup Prowiantu, zakup Przekąsek, czynsz za korzystanie z Nieruchomości, wynagrodzenie wypłacone Wspólnikom z tytułu świadczenia pracy własnej.
Opodatkowanie nieodpłatnego wydania uczestnikom zajęć gastronomicznych jednego posiłku dziennie oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Stawka podatku dla sprzedaży posiłków realizowanej do 30 czerwca 2020 r.
czy zarówno diety, jak i wydatki na artykuły spożywcze opisane w stanie faktycznym, a przeznaczone dla pracowników Wnioskodawcy niezależnie od wypłaconych diet oraz wydatki na artykuły spożywcze pracowników podwykonawcy stanowią koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczeń wykonywanych przez Gminę, z tytułu których działa ona w charakterze podatnika.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem pracownikom posiłku.
Brak opodatkowania czynności polegających na wydawaniu duplikatów legitymacji i świadectw szkolnych, opłat pobieranych za pobyt dzieci w przedszkolu i ich wyżywienie oraz sprzedaży posiłków dla uczniów w szkołach, a także brak uznania z tytułu ww. czynności Gminy za podatnika.
Obowiązki informacyjne, o których mowa w art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie realizowanego zadania własnego Gminy jakim jest sprzedaż obiadów uczniom i przedszkolakom i pobierania z tego tytułu opłat za podlegające wyłączeniu od opodatkowania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem posiłków dokonywanym w ramach Projektu, sfinansowanym ze środków zebranych od Darczyńców, skoro już w momencie zakupu Wnioskodawca wie, że posiłki będą nieodpłatnie przekazywane Obdarowanym (kwestia objęta pyt. nr 1); - Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania w ramach Projektu posiłków Obdarowanym przez Wnioskodawcę (kwestia
Zwolnienie z podatku VAT usług pielęgnacyjnych świadczonych przez MOPS, opłat za pobyt dzieci w przedszkolu oraz opłat za wyżywienie dzieci i nauczycieli
ustalenie, czy świadczenia wykonywane przez Miasto polegające na świadczeniu usług żywienia uczniów i pracowników pedagogicznych w placówkach oświatowych oraz wydawania duplikatów legitymacji i świadectw szkolnych, stanowią czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a Miasto wykonując te czynności działa w charakterze podatnika