Stawka podatku VAT dla transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
możliwość zastosowania stawki podatku w wysokości 8% dla dostaw lokali mieszkalnych wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego
w zakresie stawki podatku dla dostawy Lokali wraz z udziałami we współwłasności gruntu oraz pomieszczeniami przynależnymi
wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego dochodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Usługa wynajmu pomieszczeń nieprzynależących do mieszkania w celu mieszkaniowym i w celu prowadzenia działalności gospodarczej
Czy usługa wynajmu komórki nieprzynależącej do mieszkania jest zwolniona z podatku VAT
Czy dochód Spółdzielni uzyskany z eksploatacji garaży użytkowanych bez względu na tytuł prawny przez osoby, które zamieszkują w zasobach Spółdzielni jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód Spółdzielni w części dotyczącej odsetek uzyskanych za opóźnienia w płatnościach od najmu pomieszczeń piwnicznych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Sprzedaż lokalu mieszkalnego opodatkowana będzie stawką 7%, a sprzedaż miejsca postojowego w garażu podziemnym stawką 22%.
sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym miejscem parkingowym na zewnątrz budynku, udokumentowana jednym aktem notarialnym, podlega opodatkowaniu 7% stawką podatku VAT w odniesieniu do całości transakcji;- sprzedaż wyodrębnionego miejsca parkingowego w garażu podziemnym, związanego z konkretnym lokalem mieszkalnym, ale udokumentowana odrębnym aktem notarialnym podlega opodatkowaniu 7% stawką
Sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z wyodrębnionego miejsca parkingowego znajdującego się w tym samym budynku podlegać będzie jednej stawce podatku od VAT, która jest właściwa dla lokalu mieszkalnego - tj. stawce 7%?
Czy sprzedaż mieszkania wraz ze schowkiem oraz udziałem w nieruchomości wspólnej i prawem do korzystania z miejsca postojowego znajdującego się przed budynkiem mieszkalnym, które są integralnie związane ze sprzedażą lokalu mieszkalnego podlegała w chwili sprzedaży mieszkań w 2008r. i 2009r. opodatkowaniu jednolitą stawką podatku VAT w wysokości 7%. Dokumentowanie tej sprzedaży.
Czy Wnioskodawca przy sprzedaży prawa do użytkowania urządzonego miejsca parkingowego usytuowanego w podziemiu budynku wielorodzinnego stosuje prawidłowo 22% stawkę VAT?
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego z przynależną komórką lokatorską oraz prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego w ramach udziałów w częściach wspólnych budynku w garażu wielostanowiskowym usytuowanym pod budynkiem będzie opodatkowana jednolitą stawką podatku VAT 7%?
Czy istnieje konieczność wystawiania faktur VAT za wynajem garaży i miejsc parkingowych, czy można to potraktować jak gospodarkę mieszkaniową zwolnioną z podatku VAT? Czy różnie należy traktować garaże i miejsca parkingowe w zależności, czy najemcą jest mieszkaniec X, czy osoba z zewnątrz? Czy jeżeli najemca garażu lub miejsca parkingowego jest mieszkańcem X, wystarczające jest rozszerzenie umowy najmu
Czy w związku z obowiązującymi od dnia 1 stycznia 2008 r. zmianami w ustawie o VAT sprzedaż garażu podziemnego, przynależnego do lokalu mieszkalnego i zbywanego łącznie z lokalem mieszkalnym będzie opodatkowana stawką VAT w wysokości 7%?
Czy Spółka może sprzedać miejsca postojowe wraz z lokalem mieszkalnym z 7% stawką VAT, jeżeli umowa przyrzeczona w formie aktu notarialnego ustanawia odrębną własność lokalu mieszkalnego i przenosi te prawa na Kupującego wraz z udziałem we współwłasności nieruchomości i częściach wspólnych budynku, oraz określa zasady korzystania z miejsca postojowego w garażu podziemnym i jest dokonywana w ramach
Czy należy zgłaszać w urzędzie fakt wynajęcia pomieszczenia magazynowego?