Skutki podatkowe związane z udostępnieniem Handlowcom Narzędzi na potrzeby świadczenia Usług.
Skutki podatkowe zawierania umów zakupu samochodów i złomu stanowiących towar handlowy.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego na rzecz męża, po uprzednim wykupie od leasingodawcy.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z użytkowaniem samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Brak prawa do odliczenia całości lub części podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na najem samochodu osobowego lub inne wydatki dotyczące przedmiotowego samochodu, nabywane w ramach prowadzonej działalności.
Uczelnia będzie uprawniona do zaliczenia w całości wydatków stanowiących zwrot kosztów przejazdów w ramach odbywanej przez pracownika podróży służbowej jego prywatnym pojazdem elektrycznym, hybrydowym lub napędzanym wodorem. Do kosztów uzyskania przychodów uczelnia może zaliczyć zwrot ww. wydatków naliczonych zgodnie ze stawką określoną dla samochodu osobowego o pojemności skokowej do 900 cm3 tj. 0,89
Prawo do odliczenia 50% podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur od kupionych paliw, benzyny, LPG oraz innych wydatków ponoszonych na samochody prywatne wykorzystywane do celów prywatnych oraz do prowadzonej działalności gospodarczej.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według: PKWIU 77.11.10 (wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i furgonetek, bez kierowcy), PKWiU 77.12.1 (pozostałych pojazdów samochodowych [z wyłączeniem motocykli], bez kierowcy ), PKWiU 77.32.10 (wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń budowlanych oraz inżynierii lądowej i wodnej, bez obsługi) –8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Brak prawa do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego dotyczącej wydatków związanych z zakupem samochodu osobowego
Pojazdów nie można uznać za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej i tym samym, nie będą Państwo mieć prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego od wydatków z nimi związanych.
Czynność ładowania samochodów elektrycznych stanowi świadczenie o charakterze złożonym, kwalifikowanym jako dostawa towarów w myśl art. 7 ust. 1 ustawy, a nie jako świadczenie usługi, zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z wystawionych przez dealerów faktur
prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na samochody wyłącznie na podstawie art. 86a ust. 1 ustawy
Prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z samochodami rajdowymi.
Prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z samochodami rajdowymi.
Możliwość zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny, prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem koparko-ładowarki, wyłączenia z opodatkowania otrzymanego dofinansowania na zakup koparko-ładowarki.
Korekta podatku naliczonego od zakupu samochodu przekazanego Spółce w drodze darowizny przedsiębiorstwa
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w wysokości 100% z faktury dokumentującej zakup samochodu
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego w dostawie pojazdów samochodowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z naprawą pojazdów samochodowych oddanych do używania na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.