Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość.
1) Czy dopłata wpłacona przez Wnioskodawczynię na rzecz byłego małżonka w kwocie 72.212 zł jest kosztem uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu?W przypadku odpowiedzi pozytywnej na 1 pytanie:2) Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu?
Uzyskany dochód będzie mógł korzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, po spełnieniu warunków w nim wskazanych. Zgodnie z treścią tego przepisu wolne od podatku dochodowego są dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, o których mowa w art. 30e, w wysokości, która odpowiada iloczynowi tego dochodu i udziału
Czy zbycie ½ udziału w lokalu mieszkalnym nabytego na podstawie sądowego postanowienia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu odpłatnego zbycia przed upływem 5 lat?
Przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości w części nabytej w 1996 r. nie stanowi źródła przychodu, określonego w treści art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a więc Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do zapłaty od tej części przychodu podatku dochodowego od osób fizycznych, natomiast środki uzyskane ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości w części nabytej w 2011
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego działu spadku.
Czy w związku ze sprzedażą nieruchomości nabytej w drodze podziału majątku dorobkowego małżeńskiego, Wnioskodawca zobowiązany jest do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w części w 1998 r. w ramach wspólności majątkowej oraz w części w 2010 r. w drodze podziału majątku wspólnego.
1. Czy w opisanej sytuacji Wnioskodawczyni przysługuje prawo skorzystania z ulgi meldunkowej? 2. Jaką datę należy przyjąć za moment nabycia sprzedanej nieruchomości? 3. Czy przedstawiony podział majątku można uznać za ekwiwalentny?
W sytuacji, zbycia w 2010 r. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w części w 2010 r., dochód uzyskany z tego tytułu podlegać będzie opodatkowaniu zryczałtowanym 19% podatkiem, chyba że objęty zostanie zwolnieniem określonym w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zwolnienie przewidziane w tym przepisie pozwala na wyłączenie z opodatkowania
Jaką część dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości o powierzchni 1 062 m2 należy opodatkować?