Interpretacje

Interpretacja
16.12.2019 Podatki

Brak możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% przez Spółkę w przypadku przedstawienia przez podróżnego jedynie potwierdzenia wywozu sprzedanych towarów poza terytorium UE dokonanego przez urząd celno-skarbowy na dokumencie TAX FREE bez przymocowanego do niego paragonu fiskalnego.

Interpretacja
19.01.2018 Podatki

Jeżeli Wnioskodawca spełni warunki określone w art. 129 ustawy VAT, to będzie miał prawo do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do dostawy towarów, od których dokonano zwrotu podatku podróżnemu.

Interpretacja
10.11.2016 Podatki

w zakresie wystawienia dokumentu Tax free oraz dokonania zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym

Interpretacja
10.11.2016 Podatki

W zakresie wystawienia dokumentu Tax free oraz dokonania zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym

Interpretacja
16.07.2015 Podatki

wystawienie dokumentu Tax free oraz dokonanie zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym

Interpretacja
04.06.2014 Podatki

W zakresie prawa do dokonania zakupów, otrzymania dokumentu TAX FREE, otrzymania towaru i zapłaty za nabyty towar przez pełnomocnika, możliwości odbioru zwrotu podatku od towarów i usług w imieniu podróżnego, bez konieczności posiadania pisemnego pełnomocnictwa do tych czynności.

Interpretacja
06.03.2014 Podatki

Dokonywanie zwrotu podatku VAT na rzecz podróżnych przez Spółkę stanowi usługę w rozumieniu ustawy o VAT świadczonej na rzecz sprzedawcy.Przekazanie części prowizji na rzecz sprzedawcy, jako że nie stanowi wynagrodzenia za jakąkolwiek usługę w rozumieniu ustawy o VAT, nie może być dokumentowane fakturą VAT.

Interpretacja
25.06.2013 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku należnego od sprzedaży dokonanej w systemie zwrotu podatku podróżnym.

Interpretacja
01.08.2012 Podatki

prawo do zwrotu podatku VAT podróżnemu oraz prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0%.

Interpretacja
05.07.2012 Podatki

Z uwagi na fakt, że przepisy dotyczące procedury zwrotu podatku VAT podróżnym nie regulują kwestii ilości ani częstotliwości sprzedaży towarów w systemie TAX FREE, Spółka po spełnieniu wszystkich warunków, o których mowa w art. 126-129 ustawy o VAT stosując stawkę 0% przy realizacji sprzedaży towarów w tym systemie nie ma obowiązku ograniczania ilości czy częstotliwości sprzedaży towarów.

Interpretacja
15.07.2011 Podatki

Skoro przepisy nie określają wzoru dokumentu jaki należy sporządzić dla podróżnego, wskazują jedynie jakie elementy powinien zawierać, Spółka ma prawo opracować własny dokument z odpowiednią ilością pozycji dot. sprzedawanego towaru, zawierający co najmniej dane określone w § 4 powołanego rozporządzenia.

Interpretacja
04.01.2008 Podatki

Czy w związku z wystawieniem jednego paragonu na więcej niż 7 pozycji, można wpisać powyższe pozycje z paragonu na kolejne karty imiennego dokumentu wystawionego przez sprzedawcę, zachowując ciągłość numeracji na kolejnych jego kartach i dokonując podsumowania na ostatniej stronie ww. dokumentu wraz z dołączeniem tego paragonu do ostatniej strony?

Interpretacja
12.09.2007 Podatki

Czy otrzymanie dokumentu potwierdzającego wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty w terminie późniejszym niż miesiąc, w którym nastąpiła sprzedaż upoważnia do dokonania korekty podatku należnego w deklaracji za miesiąc, w którym nastąpiła sprzedaż dla podróżnego czy w miesiącu otrzymania potwierdzenia wywozu towarów poza terytorium Wspólnoty.

Interpretacja
28.03.2007 Podatki

Podatnik uczestniczy w systemie zwrotu podatku od towarów i usług (VAT) dla podróżnych niemających stałego miejsca zamieszkania na terytorium państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej i dokonuje w związku z tym zwrotu podatku od towarów i usług od towarów wymienionym podróżnym w ramach tzw. TAX FREE. Podatnik pyta: kiedy sprzedawca zobowiązany jest dokonać korekty podatku VAT należnego w związku

Interpretacja
20.07.2006 Podatki

Czy do sprzedaży produkowanych przez Podatnika wyrobów alkoholowych w sklepie usytuowanym na terenie wolnego obszaru celnego będą miały zastosowanie przepisy ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzające stawkę podatku w wysokości 0% lub zwolnienie od podatku?

Interpretacja
30.12.2005 Podatki

Spółka w dniu 30.03.1993r. złożyła zgłoszenie rejestracyjne podatnika podatku od towarów i usług lub podatku akcyzowego VAT-2. Ze względu na fakt zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług konserwacji drzew i zieleni, Spółka nie składała deklaracji VAT-7. Wobec tego, iż obowiązujące od 01.05.2004 r. przepisy ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług /Dz.U. Nr 54 poz.535 ze zm./

Interpretacja
09.06.2005 Podatki

Pytanie Podatnika dotyczy zakresu stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do konieczności wpełniania wierszy 2-7 dokumentu "ZWROT VAT DLA PODRÓŻNYCH" w części dotyczącej podania nazwy towaru?

Poprzednia Następna