Potwierdzenie, że po wprowadzeniu elektronicznego systemu zatwierdzania ewidencji przebiegu pojazdu, podpis elektroniczny składający się z kombinacji indywidualnego loginu oraz hasła pracownika Banku generowany przez Aplikację do ewidencji przebiegu pojazdu, może być uznany za „podpis podatnika” w rozumieniu art. 16 ust. 5 ustawy o CIT.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zeznań podatkowych.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie podpisu dokumentu dostawy w obrocie wyrobami węglowymi
Podatk dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu przekazania podatnikowi informacji PIT-8C.
Czy podany system wystawiania e-faktur oraz system przekazywania ich klientom jest zgodny z przepisami i w takim kształcie może być przez Spółkę stosowany?
Obowiązek - przystawienia pieczątki przy podpisie w deklaracji VAT-7.
Reasumując, faktury VAT z formą płatności terminową lub inną formą płatności mogą być wystawiane zarówno dla osób fizycznych jak i podmiotów gospodarczych bez podpisu wystawcy i odbiorcy faktury. Nadmienia się, że w przedmiotowej sprawie bez znaczenia jest fakt zawarcia między stronami umowy o upoważnieniu Wnioskodawcy do wystawiania faktur bez podpisu odbiorcy.
Czy na gruncie art. 80a § 1 i § 2 Ordynacji podatkowej dopuszczalne jest udzielenie pełnomocnictwa ogólnego uprawniającego pełnomocnika do stałego reprezentowania mocodawcy przed Urzędem Skarbowym, w tym do składania i podpisywania deklaracji podatkowych, czy też pełnomocnik dokonując czynności przed Urzędem Skarbowym każdorazowo musi legitymować się odrębnym pełnomocnictwem?
Spółka pyta czy może uznać i rozliczyć sprzedaż towarów handlowych w ramach transakcji trójstronnej jako dostawę wewnątrzwspólnotową i zastosować stawkę podatku VAT 0% ?
Zapytanie dotyczy możliwości podpisywania przez pełnomocnika Spółki deklaracji i zeznań?
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej udzielenia pełnomocnictwa osobom zatrudnionym w innym podmiocie do podpisywania w imieniu Spółki deklaracji podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług.
Czy pełnomocnik ustanowiony przez zarząd spółki z o.o. może podpisywać deklaracje podatkowe VAT-7? 1471/NTR2/443-576/05/MP, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Dlaczego Urząd Skarbowy kwestionuje poprawność podpisywanych przez ustanowionego przez podatnika pełnomocnika, wiedząc iż otrzymał on pisemną interpretację przepisów, w której Izba Skarbowa potwierdziła możliwość podpisywania przez tego pełnomocnika deklaracji podatkowych w imieniu podatnika? Dlaczego Urząd Skarbowy nie stosuje się do interpretacji wydanych przez jednostkę nadrzędną, tym bardziej,
Jakie są skutki prawne złożenia deklaracji podatkowych z podpisem wyłącznie pełnomocnika, bez podpisu podatnika?
Czy podatnik w przedstawionej we wniosku sytuacji może upoważnić głównego księgowego do podpisania deklaracji podatkowych PIT-4, PIT-8A oraz PIT-5L ?
w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego, dotyczący m.in. podpisywania przez pełnomocnika deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-R, VAT-Z.
Dotyczy składania podpisów na deklaracjach PIT-5L przez pełnomocnika strony.
dot. podpisywania przez pełnomocnika deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-R, VAT-Z, CIT-2.
Czy można udzielelić osobie trzeciej pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji podatkowych VAT-7 i VAT-7K, zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług VAT-R oraz zgłoszenia o zaprzestaniu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT-Z?
Czy pełnomocnik Spółki ustanowiony do reprezentowania jej przed organami podatkowymi może podpisywać deklaracje w pozycjach odnoszących się do podatnika lub osoby reprezentującej - VAT-7, VAT-UE?