Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
W świetle przedstawionych przepisów brak jest podstaw prawnych, aby uzyskane na terytorium państw Unii Europejskiej, w szczególności Wielkiego Księstwa Luksemburg przychody pomniejszać o zapłacony tam podatek od wartości dodanej, ponieważ jak wskazano podatek ten nie jest tożsamy z podatkiem od towarów i usług (nie jest tym podatkiem), o którym mowa w art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego w Chinach podatku od wartości dodanej od świadczonych tam usług.
Czy w powyższym stanie faktycznym sposób i wysokość deklarowanego i opodatkowanego w kraju przychodu osiąganego w Szwecji jest zgodna z zobowiązującymi w kraju umowami międzynarodowymi i przepisami prawa krajowego?
możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej naliczonego na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej i nie będących członkami Unii Europejskiej
miejsce świadczenia usług dla kontrahentów zagranicznych prowadzących działalność gospodarczą zarejestrowaną do celów podatku od wartości dodanej lub podatku o podobnym charakterze w kraju siedziby znajdującej się poza terytorium Polski
Czy wskazana transakcja podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na zakup odzieży w sklepach konkurencyjnych zarówno w kraju jak i za granicą, w celu wskazanym w opisie stanu faktycznego stanowią koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej updop)? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie wskazane w punkcie 1 - czy wobec braku faktury dokumentującej zakup
W zakresie rozliczenia dostawy towarów jak wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w procedurze uproszczonej.
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku importu towarów na podstawie § 14 ust.1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Sposób zaliczania do przychodów prowadzonej działalności gospodarczej oraz kosztów jego uzyskania podatku od wartości dodanej.
Czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając wydatki na nabycie tychże usług na rzecz Biura Łącznikowego w Turcji do kosztów uzyskania przychodów Spółki i to w wysokości brutto?
Czy w przypadku, gdy zakupu odzieży dokonano w sklepach firm konkurencyjnych za granicą i dokumentem potwierdzającym transakcję jest paragon Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów podatek od wartości dodanej wykazany na tych paragonach ?
Czy zakupy dokonywane za granicą związane z wykonywaniem usług transportu rzeczy poza krajem należy ujmować w kwocie brutto czy w kwocie netto?
Podatnik zwrócił się z zapytaniem o możliwość odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych za 2005 rok wydatków poniesionych w 2005 roku na remont i modernizację własnego lokalu mieszkalnego w związku z zakupem materiałów budowlanych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, tj. w Niemczech. Na zakupiony materiał podatnik otrzymał "rachunek-fakturę VAT".
Jak należy opodatkować przychody z usług wykonywanych na terenie Królestwa Szwecji (podatek dochodowy i poatek VAT) ?
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów nastąpiło 6.07.2004 r., w tym dniu otrzymano fakturę wraz z towarem. Otrzymana faktura od kontrahenta zagranicznego ma datę wystawienia 29.06.2004 r. kwoty wyrażone w walucie obcej wykazane na przedmiotowej fakturze przeliczono na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez NBP bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury. W dniu 6.07.2004