Dotyczy ustalenia: - czy ukryte zyski z tytułu zwrotu przez Wnioskodawcę części pożyczki wraz z kwotą odsetek, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o poatku dochodowym od osób prawnych, należy rozpoznać w momencie faktycznej wypłaty/zwrotu Wspólnikowi; - czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty ryczałtu od dochodów spółek, jeżeli dojdzie do umorzenia zobowiązania do zwrotu odsetek
1. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu Ryczałtem? 2. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT?
Skutki podatkowe udzielenia przez Spółkę nieoprocentowanej pożyczki na rzecz Fundacji rodzinnej.
Ustalenie czy otrzymanie i korzystanie z nieoprocentowanej pożyczki udzielonej przez podmiot powiązany ze wspólnikiem i jej późniejsza spłata podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek oraz czy otrzymanie i korzystanie z nieoprocentowanej pożyczki udzielonej przez podmiot powiązany ze wspólnikiem i jej późniejsza spłata podlega opodatkowaniu CIT na zasadach ogólnych.
Ustalenie czy udzielenie nieoprocentowanej pożyczki podmiotowi powiązanemu spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w CIT na zasadach ogólnych.
Czy dopłaty zwrotne wniesione przez Wspólnika do Spółki Komandytowej będą stanowić przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu po stronie Spółki Komandytowej?
Czy dopłaty zwrotne wniesione przez Wspólnika do Spółki Komandytowej będą stanowić przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu po stronie Spółki Komandytowej?
1. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy udzielenie Spółce nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT? 3. Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy dopłaty zwrotne wniesione przez Wspólników do Spółki Komandytowej będą stanowić przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu po stronie Spółki Komandytowej.
Obowiązki płatnika w związku z udzieleniem oraz umorzeniem pożyczki pracownikom.
czy w sytuacji otrzymania nieoprocentowanej pożyczki od udziałowca po stronie Spółki wystąpi obowiązek sporządzenia dokumentacji pomiędzy podmiotami powiązanymi na podstawie art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy zwrot w wyniku egzekucji komorniczej kwoty głównej udzielonej pożyczki, odsetek umownych oraz kosztów sądowych stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji udzielenia Spółce nieoprocentowanych pożyczek przez matkę Wnioskodawcy, Wnioskodawca osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji udzielenia Spółce nieoprocentowanych pożyczek przez syna Wnioskodawczyni, Wnioskodawczyni osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania przychodów z tytułu umorzenia należnych Wnioskodawcy odsetek od pożyczki oraz w zakresie powstania przychodów z tytułu korzystania przez SPK z nieoprocentowanej pożyczki.
Czy zwrócony Wnioskodawczyni dług, wynikający z udzielonej pożyczki, w kwocie dokładnie pożyczonej stanowi dla Wnioskodawczyni przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikowania dopłaty wniesionej do spółki komandytowej o charakterze nieoprocentowanej pożyczki.
Czy w przypadku otrzymania nieoprocentowanej pożyczki od udziałowca po stronie pożyczkobiorcy Spółki wystąpi obowiązek sporządzenia dokumentacji pomiędzy podmiotami powiązanymi na podstawie art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy z tytułu udzielenia nieoprocentowanych pożyczek przez spółkę Wnioskodawcy, jako osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, Wnioskodawca osiągnął lub osiągnie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tytułem nieodpłatnego świadczenia? Pytanie dotyczy Wnioskodawcy zarówno jako pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy.
Czy z tytułu udzielenia nieoprocentowanych pożyczek przez spółkę Wnioskodawcy, jako osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, Wnioskodawca osiągnął lub osiągnie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tytułem nieodpłatnego świadczenia? Pytanie dotyczy Wnioskodawcy zarówno jako pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy.
Czy Wnioskodawca, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponosi skutki podatkowe związane z udzieleniem nieoprocentowanej pożyczki Stoczni, a jeśli tak - to kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
Czy dochód uzyskany z tytułu umorzenia pożyczki oraz z tytułu niepobrania przez pożyczkodawcę od podatnika odsetek może w ogóle być przeznaczony na działalność rolniczą w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przy założeniu, że wskaźnik udziału przychodu z działalności rolniczej w ogólnym przychodzie osiągniętym w roku poprzedzającym rok podatkowy ze wszystkich rodzajów