Otrzymane przez Pana odszkodowanie nie stanowi dla Pana przychodu zwolnionego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29b ustawy o PIT.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od czynności związanych z zakupami towarów i usług w ramach prowadzonego programu ochrony przeciwpożarowej.
W zakresie zwolnienia z opodatkowania uzyskanego odszkodowania z tytułu pożaru.
Prawo podatkowe dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego wykazanego w zniszczonych fakturach zakupu.
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy odnośnie otrzymanego odszkodowania w związku z pożarem.
Czy straty poniesione w wyniku pożaru oraz koszty związane z usuwaniem skutków pożaru stanowią koszty działalności strefowej i ich równowartość pomniejsza dochód uzyskany z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy w ramach zezwolenia?
Czy odszkodowania uzyskane z tytułu utraconego zysku w związku z przerwą w działalności produkcyjnej objętej zezwoleniem powinny stanowić przychód strefowy?
1. Jak stawka VAT powinna być zastosowana do dokonanej sprzedaży samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Gminy, która jest płatnikiem, jeśli faktycznym odbiorcą sprzętu będzie jednostka OSP? 2. Czy jest to stawka 7%, czy 22%?
Czy podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu kary umowne z tytułu opóźnienia w wykonaniu umowy, kary umowne z tytułu odstąpienia od umowy oraz odszkodowanie, które powstały w związku ze zdarzeniem (pożarem) spowodowanym przez pracownika zatrudnionego przez wspólników spółki cywilnej?
Czy przychód z tytułu odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej otrzymany w związku z pożarem podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych mimo, iż Wspólnota Mieszkaniowa nie będzie uzyskiwała w 2009 r. żadnych przychodów podlegających opodatkowaniu?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować do usług konserwacji urządzeń sygnalizacji pożaru i oddymiania, wykonanych po 15.02.2005 r. w domach pomocy społecznej?