Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia usług pośrednictwa faktoringowego.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług świadczonych przez Wnioskodawcę.
Zwolnienie od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów pośrednictwa i brak zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów doradczych.
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej – usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.12.0 – może Pan opodatkować 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy.
ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku działalności pośrednictwa finansowego w zakresie udzielania kredytów i przyjmowania depozytów (wkładów) do 31.12.2013 r.
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Pośrednictwo w przekazaniu środków pieniężnych - w sytuacji gdy, jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego, Wnioskodawca nie nabył własności ww. sumy pieniędzy, (Jego rola ograniczona została do pośrednictwa w przekazaniu sumy pieniężnej), nie ciąży na Nim obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn.
Czy świadcząc usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz pośrednictwa finansowego, Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ustawy o VAT. Czy swoją prowizję może dokumentować rachunkiem.
Zwolnienie nabycia wierzytelności (art. 43 ust. 1 pkt 1 w związku z załącznikiem nr 4 poz. 3).
Opodatkowanie nabycia wierzytelności w celu ich dalszej windykacji na własny rachunek. Podstawa opodatkowania dla nabywającego wierzytelność.
Czy w przypadku działalności pośrednictwa finansowego w zakresie udzielania kredytów i przyjmowania depozytów (wkładów), podstawą opodatkowania w podatku VAT (obrotem) jest kwota stanowiąca różnicę pomiędzy kwotą odsetek należnych Bankowi z tytułu udzielonych kredytów, a kwotą odsetek należnych od Banku depozytariuszom z tytułu zdeponowanych środków pieniężnych, ustalona w przyjętym przez Bank okresie
Czy nabycie przez Bank wierzytelności nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Możliwość zaliczenia jednorazowo w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatku na zakup nieruchomości niebędącej środkiem trwałym.
Kiedy zgodnie z art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych powstaje przychód z działalności gospodarczej z tytułu świadczonych przez Wnioskodawczynię usług pośrednictwa finansowego?
opodatkowanie ubytków powstałych podczas transportu gazu propan-butan o kodzie CN 3711.13.91 nabywanego wewnątrzwspólnotowo w procedurze zawieszenia poboru akcyzy
Czy podatnik będący przedsiębiorcą dokonującym nabycia wierzytelności może skorzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w związku z poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy o VAT?
Czy usługi te, jako usługi pośrednictwa finansowego, pozostałe gdzie indziej niesklasyfikowane (PKWiU 65.23.10-00.00) na mocy załącznika 4 do tej ustawy, są zwolnione z VAT?
Czy Wnioskodawca może włączyć działalność, jaką jest inwestowanie na własny rachunek w działalność gospodarczą obecnie prowadzoną pod nazwą XXX, i jakie warunki musi spełnić? Czy w przypadku twierdzącej odpowiedzi Wnioskodawcę ograniczają jakieś limity w wielkościach przychodu, i jak ten przychód definiować w obszarze inwestowania na własny rachunek?, Czy Wnioskodawca może rozliczyć podatek w rocznym
uznanie czy składanie depozytów na podstawie Umowy oraz uzyskiwanie z tego tytułu odsetek pozostanie bez wpływu na wyliczenie współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ustawy o podatku od towarów i usług, dla celów obliczenia podatku naliczonego podlegającego odliczeniu
Czy składanie depozytów na podstawie Umowy oraz uzyskiwanie z tego tytułu odsetek pozostanie bez wpływu na wyliczenie współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ustawy o podatku od towarów i usług, dla celów obliczenia podatku naliczonego podlegającego odliczeniu?