Interpretacje

Interpretacja
08.11.2024 Podatki

Ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na wyżywienie oraz opiekę weterynaryjną Psów nie spełniają podstawowego warunku wynikającego z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Zatem, Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z ponoszeniem wydatków na wyżywienie oraz opiekę weterynaryjną Psów.

Interpretacja
06.11.2024 Podatki

Koszty utrzymania psów - jako koszty prowadzonej działalności gospodarczej.

Interpretacja
30.09.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z posiadaniem psa.

Interpretacja
28.08.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z adopcją psa.

Interpretacja
24.01.2024 Podatki

Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup i utrzymanie psa.

Interpretacja
15.04.2022 Podatki

Prawo do odliczenia podatku VAT związanego z wydatkami na utrzymanie psów.

Interpretacja
11.12.2020 Podatki

Przychody uzyskane z hodowli psów prowadzonej w gospodarstwie rolnym Wnioskodawcy stanowią przychody z działalności rolniczej. W takim przypadku, na mocy art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychody te wyłączone są z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
07.09.2018 Podatki

Czy dochody uzyskane z hodowli psów rasowych polegającej na rozmnażaniu psów, karmieniu psów w celu przyrostu masy, selekcji psów ze względu na płeć, kolor, popędy behawioralne mogą korzystać z opodatkowania na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które ustala się przy zastosowaniu norm szacunkowych dochodu z określonej powierzchni upraw lub jednostki produkcji zwierzęcej

Interpretacja
31.05.2017 Podatki

W zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy psów rasowych pochodzących z własnej hodowli dokonywanej przez rolnika ryczałtowego.

Interpretacja
27.02.2014 Podatki

Wskazać należy, że wybór metody opodatkowania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, tj. hodowli psów rasowych, należy do podatnika, z tym zastrzeżeniem, że wybraną metodę powinien stosować konsekwentnie przez cały rok podatkowy.

Interpretacja
12.08.2009 Podatki

Czy hodowla psów rasowych, nieposiadających rodowodów, podlega zgłoszeniu i opodatkowaniu jako dział specjalny produkcji rolnej w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?