Interpretacje

Interpretacja
16.10.2023 Podatki

Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.

Interpretacja
28.02.2023 Podatki

Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).

Interpretacja
14.01.2022 Podatki

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej obowiązków płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.

Interpretacja
30.10.2018 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikom dodatkowych udokumentowanych kosztów z tytułu opłat za płatne parkingi i opłat za autostrady.

Interpretacja
29.10.2018

w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu zwrotu pracownikom odbywającym podróż służbową samochodem prywatnym, opłat za przejazd autostradą i opłat za parkingi bez uwzględnienia limitu wynikającego z ewidencji przebiegu pojazdu

Interpretacja
05.07.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie: rozliczania podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych czynności.

Interpretacja
15.03.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczania podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.

Interpretacja
08.12.2015 Podatki

Czy wydatki poniesione przez pracowników Spółki udokumentowane paragonami fiskalnymi za usługi parkingowe i taksówkowe, fakturami imiennymi wystawionymi na pracowników, biletami komunikacyjnymi i lotniczymi oraz oświadczeniami pracownika o poniesionych kosztach, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
23.12.2014 Podatki

Brak opodatkowania czynności pobierania opłat za wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego.

Interpretacja
18.08.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zwróconych pracownikom wydatków z tytułu opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady oraz opłat parkingowych?

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

W zakresie opodatkowania czynności pobierania opłat za wydawanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.

Interpretacja
10.09.2013 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży.

Interpretacja
10.09.2013 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat parkingowych.

Interpretacja
19.07.2013 Podatki

Czy zwrot wydatków poniesionych przez pracowników w czasie podróży służbowej własnym środkiem transportu z tytułu opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady oraz opłat parkingowych będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
24.05.2013 Podatki

opodatkowania opłat za zajęcie pasa drogowego oraz opłat za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania

Interpretacja
24.05.2013 Podatki

Prawa do obniżenia podatku należnego o kwoty podatku naliczonego związanego z budową/remontami i bieżącym utrzymaniem dróg oraz wydatkami ogólnymi dotyczącymi całokształtu działalności Wnioskodawcy.

Interpretacja
24.05.2013 Podatki

Prawa do obniżenia podatku należnego o kwoty podatku naliczonego w związku z obciążeniem inwestorów inwestycji niedrogowych kosztami budowy/przebudowy układu komunikacyjnego,

Interpretacja
15.05.2013 Podatki

Opodatkowanie opłat za parkowanie i ich ewidencjonowanie na kasie rejestrującej oraz możliwość złożenia korekty deklaracji.

Interpretacja
08.02.2012 Podatki

1. Czy zwrot kosztów dojazdów środkami komunikacji publicznej, w szczególności taksówkami, z miejsca zamieszkania lub miejsca wykonywania pracy na dworzec kolejowy, autobusowy bądź do portu lotniczego, skąd pracownik udaje się do miejsca docelowego podróży służbowej zarówno krajowej jak i zagranicznej, a także powrót z dworca kolejowego, autobusowego czy portu lotniczego do miejsca zamieszkania lub

Poprzednia Następna