Sposób rozliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty przez dłużników odsetek wynikających z nabytych wierzytelności pożyczkowych.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, w tym w szczególności z ukrytych zysków, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych „dochodu z tytułu podzielonego zysku” lub „dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat”, „dochodu z tytułu zysku netto” albo „rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto”, w związku ze zwolnieniem
Alokacja kosztów wynikających z Pożyczek oraz Kosztów Bieżących do kosztów uzyskania przychodów ze źródła zyski kapitałowe oraz brak uwzględnienia przychodów z dywidendy w limicie dla ustalenia statusu „małego podatnika”.
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, w tym w szczególności z ukrytych zysków, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT „dochodu z tytułu podzielonego zysku" lub „dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat", „dochodu z tytułu zysku netto" albo „rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto", w związku ze zwolnieniem Spółki z długu i zapłacenia
Rozliczenia z tytułu współpracy z fundacją niemiecką – udziałowcem Spółki.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania
Czy dokonanie wniesienia majątku pod tytułem darmym, w formie wierzytelności z tytułu niewymagalnej pożyczki wraz z odsetkami umownymi przez Spółkę na rzecz Fundacji nie będzie generowała przychodu po stronie przyszłej Fundacji zgodnie z przepisami ustawy o CIT?
Czy dokonanie wniesienia majątku pod tytułem darmym, w formie darowizny wierzytelności w postaci pożyczki wraz z umownymi odsetkami na rzecz Fundacji będzie generowało po stronie wnoszącego Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o CIT?
Czy kwoty spłacanych odsetek na rzecz banku udzielającego Spółce kredytu na spłatę Byłego Wspólnika będą stanowiły koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek hipotecznych zaciągniętych wraz z małżonką na zakup lokalu usługowego celem rozszerzenia prowadzonej działalności gospodarczej przez małżonka.
1. Czy odsetki od pożyczek przeznaczonych na sfinansowanie Inwestycji będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w momencie ich kapitalizacji? 2. Czy koszty od pożyczek udzielonych na sfinansowanie Inwestycji powinny być powiązane z przychodami z innych źródeł i być zaliczone do kosztów działalności gospodarczej (operacyjnej) Spółki?
1. Czy odsetki od pożyczek przeznaczonych na sfinansowanie Inwestycji będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w momencie ich kapitalizacji? 2. Czy koszty od pożyczek udzielonych na sfinansowanie Inwestycji powinny być powiązane z przychodami z innych źródeł i być zaliczone do kosztów działalności gospodarczej (operacyjnej) Spółki?
Ustalenie, czy pozostała kwota pożyczki po likwidacji stanowi przychód.
Spółka nie będzie zobowiązana do rozpoznania dochodu z ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT w zakresie części odsetkowej Pożyczek, objętych czynnością zwolnienia Spółki z długu przez Wspólnika oraz zwolnienie Spółki z długu w zakresie części odsetkowej Pożyczek nie podlega opodatkowaniu CIT.
Wartość niespłaconych pożyczek wraz z naliczonymi odsetkami, w przypadku gdy nie zostaną one spłacone w trakcie postępowania likwidacyjnego Spółki i w związku z tym będą stanowiły niespłacone zobowiązania Spółki na dzień zakończenia postępowania likwidacyjnego i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, nie będą stanowiły dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu
Zakwalifikowanie przychodów z odsetek od udzielanych pożyczek do odpowiedniego źródła przychodów – ocena, czy udzielenie pożyczek miało znamiona pozarolniczej działalności gospodarczej.
Czy: 1. wypłacony przez Wnioskodawcę Wspólnikom zysk zatrzymany z lat ubiegłych, tj. wygenerowany w latach obrotowych poprzedzających pierwszy rok opodatkowania Ryczałtem, podlega opodatkowaniu Ryczałtem? 2. wypłacenie kwoty nominalnej Pożyczki podlega opodatkowaniu Ryczałtem? 3. odsetki od Pożyczki naliczone w okresie opodatkowania Ryczałtem podlegają opodatkowaniu Ryczałtem? 4. odsetki od Pożyczki
Kwalifikacja do odpowiedniego źródła przychodu odsetek otrzymanych z tytułu braku realizacji przedwstępnej umowy sprzedaży udziału w nieruchomości.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w tym w szczególności z ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT „dochodu z tytułu podzielonego zysku” lub „dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat”, „dochodu z tytułu zysku netto” albo „rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto”, w zakresie zysku powstałego w związku ze zwolnieniem
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem usług pożyczkowych.
Czy w stosunku do wypłat odsetek oraz dywidend ze Spółki Zależnej do Podmiotu Zarządzającego działającego w imieniu i na rzecz Funduszu będącego ekonomicznym właścicielem tych odsetek zastosowanie znajdzie zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 58 ustawy o CIT i w związku z tym Spółka Zależna nie będzie obowiązana do poboru podatku, odpowiednio
Ustalenie, czy w stosunku do wypłat odsetek oraz dywidend ze Spółki Zależnej do Podmiotu Zarządzającego działającego w imieniu i na rzecz Funduszu będącego ekonomicznym właścicielem tych odsetek zastosowanie znajdzie zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 58 ustawy o CIT i w związku z tym Spółka Zależna nie będzie obowiązana do poboru podatku