Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Opodatkowanie świadczenia wdowiego uzyskiwanego ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Sposób ustalania samodzielnie wpłacanych zaliczek na podatek od dochodów uzyskanych z tytułu umowy zawartej z podmiotem z USA.
Opodatkowanie przychodów z usług remontowo-budowlanych (wyburzeniowych) na nieruchomościach w Niemczech polskiego rezydenta podatkowego.
Opodatkowanie w Polsce wypłat z pracowniczego programu emerytalnego z Wielkiej Brytanii.
Opodatkowanie emerytury otrzymywanej z Chorwacji podatkiem dochodowym w Polsce.
Otrzymana przez Panią dywidenda może podlegać opodatkowaniu w Polsce oraz w ZEA zgodnie z uregulowaniami wynikającymi z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Jednocześnie przepis art. 10 ust. 2 Umowy przewiduje również ograniczenie tego opodatkowania w państwie źródła, a mianowicie podatek w ten sposób pobierany nie może przekroczyć 5%
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń na podstawie umowy zlecenie.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie środków otrzymanych w ramach programu „Mobilność Plus”.
Zgodnie z art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w 2021 r. podlegała Pani w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Oznacza to, że w Polsce podlegały opodatkowaniu tylko dochody osiągnięte na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem polsko – angielskiej Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania
Opodatkowanie renty wypadkowej i zasiłku pielęgnacyjnego otrzymywanego z Niemiec.
Opodatkowanie przychodów z tytułu pełnienia funkcji prezesa zarządu oraz dyrektora sprzedaży.
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej oraz obowiązek składania zeznań podatkowych przy dochodach zagranicznych marynarza z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim badawczym – sejsmiku (research vessel), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze.
Rozliczenie dochodów z pracy wykonywanej w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
W zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
W zakresie możliwości zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej z tytułu pracy najemnej na statku morskim (gazowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do dochodów uzyskanych w latach 2020-2021.