Czy wydatki poniesione przez Spółkę na Prace Naprawcze i usunięcie wad powstałych z winy Pracowni Architektonicznej stanowią koszt uzyskania przychodu w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - Czy Spółka powinna rozpoznać koszty poniesione na Prace Naprawcze i usunięcie wad powstałych z winy Pracowni Architektonicznej/Generalnego Wykonawcy w dacie ich poniesienia, zgodnie
W przypadku naprawy bezgotówkowej samochodu używanego na podstawie umowy leasingu, odszkodowanie wypłacone właścicielowi pojazdu, nie stanowi przychodu leasingobiorcy.
w zakresie rozliczenia podatku w związku z dokonywaniem napraw gwarancyjnych
Wydatki związane z naprawą wskazanego we wniosku samochodu, stosownie do postanowień art. 23 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie mogą w ogóle stanowić kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej w związku z tym, że przedmiotowy samochód nie był objęty dobrowolnym ubezpieczeniem ze stanu faktycznego wynika, że samochód posiada tylko
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych wykorzystywanych w działalności rolniczej oraz pozarolniczej działalności gospodarczej, całości odsetek od kredytu na zakup tych środków trwałych, całości wydatków bieżących dotyczących eksploatacji tych środków trwałych
Prawidłowość udokumentowania czynności obciążenia kosztami naprawy.
Określenie miejsca świadczenia usługi naprawy głównej skrzyń biegów mechanizmu kierunkowego oraz zastosowanie krajowej stawki opodatkowania tej usługi.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w odniesieniu do towarów i usług nabytych w ramach realizacji remontu drogi publicznej w oparciu o przepisy art. 86 ust. 2a ustawy.
1.Czy wydatki ponoszone na: paliwo do samochodu osobowego, opłaty za autostrady, naprawy, serwis samochodu, myjnię, opłaty za postój na parkingach, ubezpieczenie auta rozliczane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej stanowić będą koszty uzyskania przychodu w działalności gospodarczej podatnika? 2.Czy noclegi w Polsce będą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu?
Zakup turbosprężarek samochodowych udokumentowany dowodem wewnętrznym nie stanowi kosztu uzyskania przychodów
1. Czy amortyzacja środków trwałych służących zarówno działalności gospodarczej jak i rolniczej w całości będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a tym samym czy Wnioskodawca może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć całą kwotę odpisów amortyzacyjnych od posiadanych środków trwałych? 2. Czy wydatki eksploatacyjne
Czy zastosowana stawka 5,5%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne do wyżej opisanych usług jest poprawna?
w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości
Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
Czy świadczone przez Wnioskodawczynię usługi mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Sposób dokumentowania czynności obciążenia innego podmiotu kosztami naprawy dystrybutora oraz ustalenie, czy w przypadku uznania tego obciążenia za odszkodowanie, ma ono zostać naliczone w kwocie netto czy brutto.
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi będą mogły być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Samochody 2014. Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z naprawą pojazdów samochodowych oddanych do używania na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.
Jeżeli w istocie, jak wskazano w złożonym wniosku, wykonywane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej czynności polegające na montażu, naprawie i konserwacji dźwigów w budynkach mieszkaniowych i przemysłowych, w świetle obowiązujących (niebędących przepisami prawa podatkowego) przepisów prawa są robotami budowlanymi, ujętymi w PKWiU pod symbolem 43.29.19.0, to przychód uzyskany
Czy montaż, instalacje dźwigów osobowych i towarowych (PKWiU 43.29.19) należy zakwalifikować do robót budowlano montażowych w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, i czy w związku z tym usługi te mogę być opodatkowane stawką 5,5%?
Czy zastosowanie 3% stawki ryczałtu, do opodatkowania przychodów uzyskanych z odsprzedaży zakupionych i odremontowanych używanych maszyn i urządzeń jest prawidłowe? Jeśli nie, to jaka stawka opodatkowania powinna być zastosowana?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę odszkodowania zapłaconą Klientowi określoną kwotowo w dokumencie kosztowym (faktura) wystawionym Spółce przez Klienta? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)