Czy wynajęcie mieszkania na cele mieszkaniowe w miejscowości, w której Wnioskodawca na stałe nie przebywa, a w której przebywa wyłącznie w celach związanych ze świadczeniem usług na rzecz głównego kontrahenta ( w której znajduje się jego siedziba) może być w ramach prowadzonej działalności gospodarczej traktowane jako koszt uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży mieszkania.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy podatek dochodowy (nie minelo 5 lat od nabycia) bedzie wystepowal, a jesli tak to w jakiej wysokosci.
Czy wydatki z tytułu najmu mieszkania oraz jego używania, udokumentowane dowodem wewnętrznym, do którego załącznikiem będzie potwierdzenie zapłaty czynszu i opłat z tytułu najmu zgodnie z zawartą umową najmu, będą stanowiły w całości koszty uzyskania przychodu, w rozumieniu przepisu art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o które Wnioskodawca będzie mógł pomniejszać przychody uzyskane
1) Art. 14 ustawy z dnia 6 listopada o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że znowelizowane przepisy mają zastosowanie do dochodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2009 r. Czy można zatem konkludować, że dochód z przedmiotowego prawa został uzyskany po dniu 1 stycznia 2009 r. skoro zbycie prawa nastąpiło dnia 7 kwietnia 2010 r. i tym samym Wnioskodawca może w swojej sytuacji
1) Czy przystąpienie do długu, tj. do ww. umowy kredytu zawartej przez J.T., spowoduje, że Wnioskodawczyni:stanie się podatnikiem w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?poprzez wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na spłatę kredytu, do którego przystąpiła (jako wydatkowanych na własny cel mieszkaniowy), będzie uprawniona do skorzystania
Opodatkowanie przychodu z tytułu podziału wspólnego majątku małżonków.
W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych dla wspólnika Spółki w związku ze sprzedażą mieszkań na rzecz nabywców?
W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych dla wspólnika Spółki w związku ze sprzedażą mieszkań na rzecz nabywców?
Stwierdzić należy, że Wnioskodawczyni, która przekaże tytułem darowizny nabyte w drodze dziedziczenia mieszkanie na rzecz córki przed upływem terminu o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn, utraci prawo do ulgi określonej w art. 16 ust. 1 tej ustawy, niezależnie od okoliczności, czy w dalszym ciągu będzie w przedmiotowym mieszkaniu zamieszkiwać będąc zameldowaną
Czy i w którym momencie Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione przez nią koszty wynagrodzenia za wykonanie projektu architektonicznego osiedla mieszkaniowego, z którego budowy następnie zrezygnowała, oraz opisane powyżej Pozostałe Koszty Inwestycji, związane z planowaną realizacją budowy tego osiedla?
Pokrywanie kosztów oddelegowania, tj. wynajmu mieszkania, miejsca parkingowego oraz dostępu do internetu przez Spółkę polską nie powoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na terytorium Polski.
Czy w przypadku przeniesienia własności lokalu nabytego przez Wnioskodawczynię w dniu 27 września 2013 r. na córkę w drodze umowy dożywocia przed upływem 5 lat od daty jego nabycia zostanie naliczony podatek dochodowy, jeżeli Wnioskodawczyni jako osoba zbywająca będzie mieszkać w przedmiotowym lokalu na podstawie służebności lokalu?
Czy dokonując darowizny części mieszkania należącej do małżonków na rzecz córki, małżonkowie będą obciążeni podatkiem dochodowym od kwoty 210.000 zł?
Czy w związku z przeniesieniem własności nieruchomości na rzecz syna w drodze umowy o dożywocie (w zamian za dożywocie) istnieje obowiązek zapłacenia podatku od przychodu uzyskanego z tytułu tej umowy?
1. Czy sprzedając lokal mieszkalny otrzymany w 2014 r. w drodze darowizny, przed upływem 5 lat od końca roku kalendarzowego od jego nabycia i przeznaczając uzyskany przychód w całości na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w 2006 r. na zakup domu, w którym obecnie zamieszkuje Wnioskodawczyni będzie zobowiązana odprowadzić podatek od dochodu? 2. Czy przeznaczając całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na rachunek powierniczy
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w drodze darowizny.
Czy możliwe jest zaliczenie kosztów spłaty hipoteki ciążącej na sprzedanej nieruchomości, jako niezbędnych do poniesienia kosztów odpłatnego jej zbycia?
Wnioskodawczyni, zarówno po rozszerzeniu wspólności majątkowej małżeńskiej, czy też po ustanowieniu wspólności majątkowej i dokonaniu darowizny z majątku osobistego na majątek wspólny lub po dokonaniu darowizny 1/2 części budynku na rzecz swojego męża, dokona zbycia udziału w nabytej nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym w rozumieniu analizowanej regulacji art. 16 ustawy o podatku od spadków