Ustalenie miejsca opodatkowania organizacji Konferencji, posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania nabywanych usług, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz rozliczenia faktur korygujących.
Ustalenie miejsca opodatkowania nabywanych usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-9M, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy do nabytej usługi szkoleniowej i brak obowiązku zapłaty podatku VAT.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy świadczonych usług organizacji kolonii i półkolonii; brak zaliczania i rozliczania usług organizacji kolonii do/jako usług turystyki, o których mowa art. 119 ustawy; prawo do skorygowania deklaracji VAT, powstanie nadpłaty podatku VAT oraz prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, określenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usługi oraz obowiązek wystawienia faktur korygujących.
Brak posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, miejsce opodatkowania usług świadczonych na rzecz Klientów końcowych oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej usługobiorcy.
Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanych świadczeń, wystawianie faktur korygujących oraz korekta podatku naliczonego.
Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Elementem przesądzającym o uznaniu danego pojazdu za środek transportu jest jego przeznaczenie, którym jest przewóz osób lub rzeczy z miejsca na miejsce. W przypadku wózków widłowych ten warunek jest spełniony. Jest to bowiem pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, przystosowany do załadunku, rozładunku i przewozu materiałów - czasami o znacznej masie - w transporcie, co do zasady, bliskim. Zatem
Świadcząc usługi obsługi aplikacji internetowej wykorzystywanej do leasingu, inwestycji i zarządzania kontraktami na rzecz kontrahenta w Unii Europejskiej (podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą) Wnioskodawca powinien posługiwać się danymi szwajcarskimi a nie polskimi.
Brak posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz miejsce opodatkowania usług.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, określenie miejsca opodatkowania Usługi Logistyczno-Magazynowej oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tej usługi.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji oraz dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Miejsce opodatkowania oraz dokumentowanie świadczonych przez Państwa usług produkcyjnych na rzecz Spółki powiązanej.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania Usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce świadczenia usług logistycznych, Krajowy System Faktur (KSeF).
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, usługi kompleksowe, miejsce świadczenia usług, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Określenie, czy zbycie towarów, uprzednio zaimportowanych na terenie Niderlandów, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terenie Polski oraz czy Spółka powinna wystawiać fakturę z polskim nr NIP, obowiązku wykazania zbycia towarów w deklaracji dla podatku od towarów i usług oraz braku obowiązku wykazania zbycia towarów w informacji podsumowującej.
Skutki podatkowe dla usług świadczonych przez Spółkę związanych z weryfikacją dokumentacji projektowej na rzecz Klienta.