w zakresie zakwalifikowania wydatków związanych z waloryzacją wypłacanych najemcom kaucji mieszkaniowych, jako kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi wpływającymi na dochód zwolniony od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
w zakresie sposobu kwalifikowania przychodu uzyskanego z odsetek bankowych od środków pochodzących z kaucji mieszkaniowych zdeponowanych na lokatach
Podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz w zakresie przychodów.
Czy w związku z opodatkowaniem dochodów uzyskanych z lokat terminowych, dotyczących lokowania środków finansowych (partycypacji i kaucji) wpłacających przez partycypantów i najemców, Wnioskodawca może uznać za koszt podatkowy uzyskania przychodu kwotę waloryzacji różnicy pomiędzy wysokością wpłaconej przez najemcę partycypacji i kaucji, a wysokością jej wypłaty po rozwiązaniu umowy najmu?
Czy wartość otrzymanej od dostawcy faktury za niezwrócone w danym kwartale opakowania stanowi koszt uzyskania przychodów?Czy wartość wystawionej przez Spółkę faktury na różnicę wartości opakowań odebranych i oddanych dostawcy w danym kwartale stanowi przychód podatkowy?
Czy wartość otrzymanej od dostawcy faktury za niezwrócone w danym kwartale opakowania stanowi koszt uzyskania przychodów?Czy wartość wystawionej przez Spółkę faktury na różnicę wartości opakowań odebranych i oddanych dostawcy w danym kwartale stanowi przychód podatkowy?
Czy z faktury VAT dokumentującej zapłacenie przez Wnioskodawcę kaucji wystawionej przez wydzierżawiającego Zainteresowany może odliczyć podatek VAT?
1.Czy depozyt pobierany przy przekazywaniu kart SIM umożliwiających zgodnie z Decyzją UKF dostęp do bezpłatnego Internetu stanowi przychód Spółki na postawie art. 12 ust. 1 pkt 1 lub art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.; dalej: ustawa o pdop), przy założeniu, że nastąpi zwrot depozytu przez Spółkę?2.Czy w związku
1. Czy realizacja zobowiązania wynikającego z Decyzji UKE polegającego na zapewnieniu bezpłatnego dostępu do Internetu stanowi dla Spółki czynność podlegającą podatkowi VAT na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 3) lub art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004r. (Dz. U. z 2004 nr 54, poz. 535 ze zm., dalej ustawa VAT)? 2. Czy Spółce przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Czy firma dostarczająca towary w opakowaniach zwrotnych może odmówić wystawienia faktury VAT na opakowania zwrotne, mimo wyraźnego żądania odbiorcy domagającego się wystawienia takiej faktury? Czy na fakturze VAT lub umowie można dowolnie określać termin zwrotu opakowań 1 rok, 10 lat czy 100 lat który z tych terminów jest niezgodny z obowiązującymi przepisami
Czy Spółka ma możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupionych na fakturze VAT opakowań kaucjonowanych Grupy Ż()?
1. Czy różnicę w wycenie kaucji opakowań (ustalona kaucja 0,35 zł w przypadku zakupu i wystawienia faktury VAT daje kwotę netto 0,29 zł netto) Spółka prawidłowo wyłączyła z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w przypadku sprzedaży opakowań odbiorcom na podstawie faktur VAT, kosztem własnym sprzedaży opakowania jest ustalona wartość kaucji?
Czy wpłata kaucji za pobrane opakowania na podstawie noty obciążeniowej przez odbiorcę w przypadku, gdy ma on bezterminowe prawo do zwrotu opakowań, za które wpłacił kaucję może być uznana za przychód Spółki?
Czy kwota pieniężna otrzymana przez Spółkę na podstawie umowy dzierżawy, podlegająca rozliczeniu przy zakończeniu tej umowy, stanowi jej przychód podatkowy?
Spółka prosi o udzielenie odpowiedzi czy prawidłowo skorygowała fakturę zaliczkową w ten sposób, ze wartość wpłaty przeliczona na złote w/g kursu średniego stanowi wartość netto podstawy opodatkowania transakcji (0%). Korekta polegała na poprawieniu podstawy opodatkowania (zwiększenie) i poprawieniu stawki podatku VAT z 22% na 0 % - wystąpiło więc podwyższenie wartości netto i obniżenie kwoty podatku
Czy pobranie kaucji zwrotnej, bedącej zabezpieczeniem wykonania umowy jest obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1i2 ustawy o podatku od towarow i usług?