Czy na Spółce ciąży obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych w celu realizacji obowiązków służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym nie ciąży na nim jako na płatniku obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników/członków zarządu Wnioskodawcy w ramach odbywanych podróży służbowych, w przypadku, gdy dokonującym wynajmu i płatności są pracownicy/członkowie zarządu Wnioskodawcy,
Po jakim kursie wymiany walut Fundacja powinna ujmować koszty realizacji projektu poniesione przez pracowników w walucie obcej, oraz koszty delegacji, w sytuacji gdy dysponuje ona kwitami z kantorów potwierdzającymi zastosowany do wymiany kurs walutowy?
Czy Spółka może od 1 lipca 2015 r. odliczyć 50% VAT od zakupu paliw silnikowych nabywanych do wynajmowanych samochodów osobowych, które są wykorzystywane przez podatnika do działalności gospodarczej, oraz przez pracownika do celów prywatnych, z wyłączeniem kwot refakturowanych na pracownika z przyczyn uznania przez Spółkę otrzymania przez nich korzyści?
Koszty uzyskania przychodów z tytułu podróży służbowych w sytuacji, gdy pracownik posługuje się prywatną kartą płatniczą
Stwierdzić należy, iż opisane przez Spółkę nagrody należy opodatkować na zasadzie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. A zatem na Wnioskodawcy z tytułu nagród wydawanych osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą (indywidualnie lub w formie spółki osobowej), tj. premii pieniężnych, ciąży obowiązek pobrania i odprowadzania podatku dochodowego od osób fizycznych
opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych nagrody w postaci vouchera na udział w wycieczce
Nagroda pieniężna przekazana na tzw. przedpłacone karty o wartości przekraczającej 200 zł, jak i nie przekraczającej 200 zł podlega opodatkowaniu w myśl art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 jako przychód z innych źródeł i na Wnioskodawcy ciąży obowiązek sporządzenia i wysłania właściwemu urzędowi skarbowemu oraz podatnikowi informacji podatkowej PIT-8C.
Wartość nagrody za poprawne rozwiązanie quizu podlega opodatkowaniu w myśl art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 jako przychód z innych źródeł i na Wnioskodawcy ciąży obowiązek sporządzenia i wysłania właściwemu urzędowi skarbowemu oraz podatnikowi informacji podatkowej PIT-8C.
W jaki sposób ewidencjonować przychody w podatkowej księdze przychodó i rozchodów z tytułu uzyskiwanych przychodów z działalności związanej z bazami danych (PKD 72.40.Z), przetwarzania danych (PKD 72.30.Z), która będzie opierała się na transakcjach dokonywanych drogą internetową.
1) Czy sp. z o.o. może odliczyć podatek naliczony od zakupu paliwa do samochodów stanowiących majątek firmy oraz innych zakupów w sytuacji gdy zapłata następuje przy użyciu imiennych kart płatniczych?2) Czy koszty zakupów dokonywanych przy użyciu kart płatniczych stanowią koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?