Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych, zwrotu przez Nabywcę części Płatności Gwarancyjnej z tytułu Rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych oraz rozliczenia dokonywanego w związku z wypłatą przez najemców na rzecz Nabywcy kar umownych.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
W zakresie ustalenia, czy koszty Kary za brak odpowiednich zabezpieczeń towaru, które ponosi/będzie ponosić Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością przewozową, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki.
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia, czy koszty Kar umownych zapłaconych oraz płaconych w przyszłości przez Spółkę stanowią dochód w postaci wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem po stronie Wn.
Skutki podatkowe otrzymania zadatku (kwoty gwarancyjnej) oraz kary umownej.
1. Czy koszty kar umownych, które ponosi Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą (prace projektowe oraz zastępstwo w postępowaniach administracyjnych związanych z dokumentacją projektową), które są związane z niezawinionymi przez Spółkę opóźnieniami w realizacji usług lub dzieła, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki? 2. Czy
Dotyczy ustalenia, czy Spółka może zaliczyć kary umowne do kosztów uzyskania przychodów w przypadku opóźnień w dostawie towaru
Możliwość ujęcia kar umownych, naliczanych Wnioskodawcy przez jego klientów obecnie oraz w przyszłości za niedochowanie terminów odbioru i kar umownych za opóźnienie w zawarciu umów przeniesienia własności do kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zaliczenia kary umownej do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT kwoty Gwarancyjnej i Kary Umownej, sposób dokumentowania.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy z Dostawcą na dostarczenie paliwa gazowego stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w trybie art. 89b ust. 4 ustawy.
Czy ponoszone wydatki na kary umowne stanowią kategorię wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, w myśl art. 28m ust. 1 pkt 3
Podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług kar umownych z tytułu niezrealizowania przez kontrahentów wolumenu zakupów.
Kary za przedwczesne rozwiązanie umowy - przychód z działalności gospodarczej.
Kwalifikacja opisanych wydatków jako wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, czy zapłata przez Fundację kary umownej, z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu stanowi wydatkowanie dochodów Fundacji na cele statutowe stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 6c uCIT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kar umownych, które są następstwem braków w dostawie towarów oraz opóźnień w dostawach.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i jednocześnie nie podlega wyłączeniu z katalogu kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 22 ww. ustawy.
Dotyczy skutków podatkowych otrzymania zasądzonych wyrokiem Sądu zaległych środków pieniężnych wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienia, kosztów sądowych i kosztów zastepstwa procesowego.
w zakresie ustalenia, czy kwota Kary umownej pieniężnej uiszczonej przez Spółkę na rzecz Dostawcy, stanowi dla Spółki koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami, w myśl art. 15 ust. 4d Ustawy CIT.