Czy wyliczając kwotę zysku po opodatkowaniu podatkiem dochodowym (pozycja 23 formularza deklaracji WZS-1K/1R) Spółka ma prawo obniżyć kwotę zysku brutto wykazaną w rachunku zysków i strat (pozycja 20 formularza deklaracji WZS-1K/1R) za dany okres sprawozdawczy o kwotę podatku dochodowego wykazaną w rachunku zysków i strat w pozycji Podatek dochodowy - część bieżąca a wynikającą z pozycji 60 formularza
Czy dochody Spółki przypadające na Wnioskodawcę, stanowią dla Wnioskodawcy dochód z zakładu zagranicznego znajdującego się na terytorium USA i w konsekwencji podlegają opodatkowaniu zarówno na terytorium USA, jak i w Polsce?Czy w swoim rozliczeniu podatkowym za 2013 r. oraz w kolejnych latach, na podstawie art. 27g ustawy o PIT Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia od podatku przewidzianej w ww
1. Z którym dniem Przedsiębiorstwo traci status jednoosobowej spółki Skarbu Państwa i przestaje być zobowiązane do dokonywania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa? Czy z dniem nieodpłatnego zbycia akcji, tj. 20 grudnia 2012 r.,czy z dniem dokonania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym dot. zmiany akcjonariusza Spółki? 2. Jaka jest podstawa do wyliczenia oraz termin rozliczenia wpłat z zysku w sytuacji
Czy w pozycji 22 deklaracji WZS-1K należy wykazać podatek dochodowy obliczony od podstawy opodatkowania ustalonej za rok bieżący, pomniejszonej o kwotę odliczonej straty za lata ubiegłe, czy tylko podatek dochodowy obliczony od podstawy opodatkowania ustalonej za dwa kwartały roku bieżącego?
Jeżeli A. zawarła kilka transakcji z tym samym powiązanym podmiotem, ale transakcje te dotyczą różnych świadczeń, dla których określono różne ceny, to czy wartość tych poszczególnych świadczeń podlega sumowaniu?
W zakresie skutków podatkowych dotyczących utraty statusu Jednoosobowej Spółki Skarbu Państwa w trakcie roku podatkowego (deklaracje, rozliczenie roczne).
Skutki podatkowe wygaśnięcia obowiązku podatkowego w zakresie podatku od wpłat z zysku przez jednoosobową spółkę Skarbu Państwa oraz sposób dokonania rozliczenia wpłat z zysku.
1. Czy Spółka w przypadku osiągnięcia dochodów w przyszłych latach będzie mogła odliczyć zapłacony podatek od dywidend za lata 2005-2007, czyli podatek zapłacony przez Przedsiębiorstwo Państwowe? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to w ciągu ilu lat Spółka będzie miała prawo odliczenia zapłaconego podatku? 3. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to czy istnieje możliwość
Czy Wnioskodawca, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponosi skutki podatkowe związane z udzieleniem nieoprocentowanej pożyczki Stoczni, a jeśli tak - to kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
Czy w sytuacji gdy spółka nie będzie kontynuowała działalności ponieważ proces likwidacji spółki będzie zakończony w 2009r. istnieje możliwość odliczenia kwot pobranego w latach 1994-2000 podatku od dywidend z tytułu udziału w zyskach osób prawnych od należnej za 2008r. 15% wpłaty z zysku jednoosobowych spółek Skarbu Państwa?
Jaka jest podstawa naliczania zaliczek na poczet wpłat z zysku należnych od Spółki za okres od dnia 21 maja 2008 r. do dnia 30 września 2008 r. (pierwszy okres rozliczeniowy Spółki z tytułu zaliczek na poczet wpłat z zysku), tj. czy podstawą będzie zysk osiągnięty od dnia 21 maja 2008 r. do dnia 30 września 2008 r., czy też zysk osiągnięty w okresie od dnia 1 stycznia 2008 r. do dnia 30 września 2008
Jaka jest podstawa naliczania zaliczek na poczet wpłat z zysku należnych od Spółki za okres od dnia 21 maja 2008 r. do dnia 30 września 2008 r. (pierwszy okres rozliczeniowy Spółki z tytułu zaliczek na poczet wpłat z zysku), tj. czy podstawą będzie zysk osiągnięty od dnia 21 maja 2008 r. do dnia 30 września 2008 r., czy też zysk osiągnięty w okresie od dnia 1 stycznia 2008 r. do dnia 30 września 2008
dotyczy korekty wpłat z zysku za 2003r., 2004r. i 2005r. w świetle art. 2 ust. 5 ustawy z dnia 01.12.1995r. o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa (Dz. U. Nr 154, poz. 792 ze zm.).
Czy Spółka (jednoosobowa spółka Skarbu Państwa) będzie zobowiązana pobrać podatek dochodowy od zysku osób prawnych, pomniejszając o wartość podatku wypłatę dywidendy oraz czy w przypadku braku konieczności pobrania podatku dochodowego od osób prawnych od dywidendy wypłacanej Skarbowi Państwa Wnioskująca jest obowiązana do sporządzania deklaracji CIT?
Czy dokonane na podstawie decyzji Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia 03.06.2005 r. korekty podatku dochodowego od osób prawnych za 2000 r., 2001 r. i 2002 r. należy uwzględnić przy ustalaniu wpłat z zysku za 2005 r. i nie dokonywać korekt deklaracji dot. wpłat z zysku za lata ubiegłe?