Dotyczy ustalenia: • czy w sytuacji braku możliwości uzyskania danych koniecznych do wystawienia faktury VAT RR (m. in. imię i nazwisko, NIP, PESEL, nr dowodu osobistego sprzedawcy) Wnioskodawca ma prawo udokumentować zakup produktów rolnych na giełdzie poprzez wystawienie dowodu wewnętrznego niezawierającego w swej treści oznaczenia strony sprzedającej i na podstawie takiego dowodu wewnętrznego zaliczyć
Rozpoznanie importu usług audytu, wykazanie w deklaracji, ustalenie kursu waluty obcej według którego należy rozliczyć świadczone na rzecz Wnioskodawcy usługi audytu oraz udokumentowanie fakturą wewnętrzną importu ww. usług.
Brak obowiązku wykazania w deklaracji i udokumentowania fakturą wewnętrzną importu usług udzielenia pożyczki.
Opodatkowanie i dokumentowanie budowy domu na własne cele osobiste z wykorzystaniem materiałów i usług nabytych do działalności gospodarczej.
uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i określenie podmiotu, na który powinna być wystawiona faktura wewnętrzna, wykazanie transakcji w deklaracji VAT-7
Dokumentowanie nabycia materiałów metalowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wewnętrznych dokumentujących nabycie tych materiałów w stanie prawnym obowiązującym w 2013 r.
Dokumentowanie nabycia materiałów metalowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wewnętrznych dokumentujących nabycie tych materiałów w stanie prawnym obowiązującym w 2013 r.
Obowiązek wliczania otrzymywanego wsparcia do podstawy opodatkowania, sposób jego udokumentowania, moment powstania obowiązku podatkowego w związku z jego otrzymaniem w 2014 r.
Czy w świetle przepisów art. 7 ust. 2 ustawy o VAT obowiązujących w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 31 marca 2011 r. nieodpłatne przekazanie ekspozytorów, wzorników stanowiące elementy (wierzchnie warstwy) produktów gotowych Spółki oraz gadżetów nie podlegało opodatkowaniu VAT, gdy towary te były przekazywane nieodpłatnie na cele związane z prowadzonym przez Spółkę przedsiębiorstwem i w konsekwencji
Czy w przypadku uznania, że nieodpłatne przekazanie ww. towarów nie podlega opodatkowaniu VAT Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego na podstawie jednej zbiorczej faktury korygującej?
Czy na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT Spółka ma prawo obniżyć kwotę podatku VAT należnego o podatek naliczony w związku z nabyciem/wytworzeniem towarów i usług przeznaczonych do nieodpłatnego przekazania?
Czy w świetle przepisów obowiązujących od 1 kwietnia 2013 r. nieodpłatne przekazanie katalogów, ulotek, naklejek, tablic aranżowanych i standów nie stanowi czynności opodatkowanej w rozumieniu art. 5 ust. 1 ustawy o VAT z uwagi na ich niekonsumpcyjny charakter i w konsekwencji Spółka nie jest zobowiązana do naliczania podatku VAT należnego w związku z ich przekazaniem?
Czy w świetle przepisów obowiązujących od 1 kwietnia 2011 r. nieodpłatne przekazanie wzorników stanowiących elementy (wierzchnich warstwy) produktów gotowych Spółki o cenie jednostkowej nabycia/koszcie wytworzenia nieprzekraczającym 10 zł netto nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż towary te stanowią prezenty małej wartości w rozumieniu art. 7 ust. 4 pkt 2 ustawy o VAT i w konsekwencji Spółka nie jest
Czy w przypadku uznania, że nieodpłatne przekazanie ww. towarów nie podlega opodatkowaniu VAT Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego w związku z wystawieniem wewnętrznej faktury korygującej w rozliczeniu za miesiąc wystawienia tej faktury korygującej?
Czy w świetle przepisów obowiązujących od 1 kwietnia 2013 r. nieodpłatne przekazanie gotowych produktów Spółki oraz ich fragmentów nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż towary te stanowią próbki w rozumieniu art. 7 ust. 7 ustawy o VAT i w konsekwencji Spółka nie jest zobowiązana do naliczania VAT należnego w związku z ich przekazaniem?
Czy w świetle przepisów obowiązujących w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 31 marca 2013 r. nieodpłatne przekazanie banerów, flag, tablic aranżowanych oraz standów nie podlegało opodatkowaniu VAT, gdyż towary te stanowiły drukowane materiały reklamowe i informacyjne w rozumieniu art. 7 ust. 3 ustawy o VAT i w konsekwencji Spółka nie była zobowiązana do naliczania VAT należnego w związku z ich przekazaniem
Czy w świetle przepisów obowiązujących w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 31 marca 2013 r. nieodpłatne przekazanie wzorników w formie gotowych produktów Spółki lub ich fragmentów nie podlegało opodatkowaniu VAT, gdyż towary te stanowiły próbki w rozumieniu art. 7 ust. 7 ustawy o VAT i w konsekwencji Spółka nie była zobowiązana do naliczania VAT należnego w związku z ich przekazaniem?
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy w związku z wystawieniem faktur korygujących do faktur wewnętrznych Wnioskodawca jest uprawniony do obniżenia kwoty podatku należnego w deklaracji VAT-7 za okres, w którym zostaną wystawione faktury korygujące.
opodatkowania otrzymanej dotacji oraz zasadności wystawienia faktur wewnętrznych w celu udokumentowania ww. dotacji i ujmowania ich w deklaracji VAT 7,zwolnienia z opodatkowania przychodów uzyskanych z refundacji świadczonych usług szkoleniowych w ramach projektu pn.
Opodatkowanie właściwą stawką podatku importu usług z tytułu nabycia usługi wykonanej przez kontrahenta zagranicznego przyłącza wody o jej dostawy oraz przyłącza energii i elektrycznej do stoiska wystawienniczego na terytorium Francji oraz udokumentowanie nabycia tej usługi fakturą wewnętrzną
1. Czy w związku ze świadczeniem przez Pool leadera usług na rzecz Wnioskodawcy w ramach struktury cash pooling, Spółka powinna rozpoznać import usług zwolnionych, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, do których rozliczania zobowiązana będzie Spółka jako nabywca usługi?2. W przypadku udzielenia twierdzącej odpowiedzi na pytanie oznaczone nr 1, czy Spółka będzie zobowiązana do wystawiania faktury
W zakresie uznania usług świadczonych przez firmę niemiecką na rzecz Wnioskodawczyni za import usług, zwolnienia z podatku VAT oraz sposobu udokumentowania tych usług i wykazania ich w deklaracji VAT-7
W zakresie braku konieczności dokumentowania fakturą VAT dopłat do ceny każdego metra sześciennego ścieków dla grupy taryfowej 1.