czy przyznanie przez Spółkę na rzecz odbiorcy energii elektrycznej Premii określonej w § 50b ust. 1 Rozporządzenia, skutkuje zmniejszeniem (korektą) przychodu Spółki w CIT, z tytułu sprzedaży energii elektrycznej na rzecz danego odbiorcy; - czy Premia zmniejsza (koryguje) przychód Spółki z tytułu sprzedaży energii dokonanej w 2023 r. i tym samym w przypadku gdy: a) Premia jest przyznana za okres
Skutki podatkowe w podatku akcyzowym związane z wytwarzaniem biogazu.
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
W zakresie możliwości ustalenia, że otrzymana rekompensata nie stanowi dopłaty i nie zwiększa podstawy opodatkowania.
1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej wydatków na energię elektryczną przypisaną do licznika prywatnego (energia elektryczna wykorzystywana de facto do obsługi pompy ciepła). 2. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zakupu i montażu pompy ciepła w proporcji odpowiadającej wielkości ośrodka w stosunku do powierzchni całkowitej budynku
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wykonywanych w budynkach mieszkańców, określenie podstawy opodatkowania, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz opodatkowanie dotacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia właściwej stawki podatku VAT dla odsprzedaży mediów najemcom lokali użytkowych, która miała miejsce do dnia 30 czerwca 2020 r.
Uzyskane w ramach Dofinansowania przysporzenie w postaci zastąpienia należącej do Wnioskodawcy starej sieci ciepłowniczej nową infrastrukturą stanowi dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop
Sposób opodatkowania usług najmu lokali mieszkalnych i użytkowych wraz z dodatkowymi opłatami.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku do opłat za lokale mieszkalne naliczanych przez Spółdzielnię dla osób zajmujących te lokale mieszkalne bez tytułu prawnego.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla opłat czynszowych wnoszonych przez najemców lokali mieszkalnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy energii cieplnej, pochodzącej z własnej kotłowni, do lokali mieszkalnych na rzecz członków Spółdzielni Mieszkaniowej.
Czy Wspólnota z tytułu dofinansowania otrzymanego od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej słusznie odprowadziła podatek dochodowy od osób prawnych?
Opodatkowania dzierżawy gospodarstwa rolnego na cele rolnicze uprawa wierzby energetycznej, topoli energetycznej i innych zasadzeń, które następnie przerabiane są przez dzierżawcę na tzw. pallety lub brykiety wykorzystywane w energetyce jako opał.
Stawka podatku obowiązująca do czynności obciążania najemców lokali użytkowych kosztami mediów i podatku od nieruchomości oraz sposób dokumentowania czynności obciążania najemców czynszem z tytułu najmu lokali użytkowych oraz pozostałymi kosztami związanymi z najmem
Zwolnienie opłat za centralne ogrzewanie dostarczane z własnej kotłowni spółdzielni do mieszkań członków spółdzielni mieszkaniowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy energii cieplnej i usług świadczonych przez zakład budżetowy na rzecz jednostek budżetowych.
Czy w opisanym stanie faktycznym obowiązek podatkowy powstaje na zasadach ogólnych, tj. zgodnie z art. 19 ust. 4 ustawy o VAT, czy ma zastosowanie szczególny moment powstania obowiązku podatkowego, tj. zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt. 1, a jeśli tak to z jaką datą on powstaje ?
Czy Spółka powinna dokonać korekty deklaracji VAT-7 za okres ostatnich pięciu lat i ująć podatek należny z tytułu dostaw energii cieplnej zgodnie z art. 19 ust 13 pkt 1 lit. a ustawy o VAT, tj. terminem płatności określonym w umowie (14 dni od daty wystawienia faktury lub 14 dni od daty otrzymania)?
W którym miesiącu należy zaliczyć do przychodów podatkowych przychody wynikające z faktur za dostawę ciepła, wystawionych w styczniu 2007 r. z terminem płatności przypadającym również na ten miesiąc?
Nie uznanie za czynność podlegającą opodatkowaniu sprzedaży ciepła na rzecz innego podmiotu oraz brak obowiązku rejestracji w podatku od towarów i usług w przypadku przekroczenia kwoty obrotu 10.000 EURO z tyt. świadczenia ww. usług.
Wniosek dotyczy rozliczenia na gruncie podatku od towarów i usług opłat za nielegalny pobór energii cieplnej.