W konsekwencji koszty wykrojnika i przebarwienia linii nie mogą być odrębnie fakturowane (na odrębnej fakturze czy w odrębnej pozycji). Brak jest podstaw prawnych aby wykazywać w oddzielnych pozycjach faktury elementy kalkulacyjne, określające koszty wykonania przygotowania produkcji.
Czy usługi te należy traktować jako usługi bezpośrednio związane z eksportem i w związku z tym właściwą stawką podatku od towarów i usług stawka 0%?
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie doradztwa w prowadzeniu działalności i zarządzania, doradztwa personalnego dla partnera amerykańskiego. Spółka zawarła umowę z firmą amerykańską na dobór i rekomendację studentów pragnących uczestniczyć w programie edukacyjnym. W ramach tej umowy rekomendowani studencji otrzymuja ofertę pracy u partnera amerykańskiego. Jaką stawką podatku od towarów
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług doradztwa w zakresie sprzętu komputerowego (PKWiU 72.1). Usługi wykonywane są poza terytorium Polski na rzecz klientów zarówno z krajów Unii Europejskiej, jak i spoza niej. 1) Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinno się umieścić na fakturze dla kontrahenta z kraju UE oraz z kraju poza UE? 2) Jak należy odliczać podatek
Eksport usług - stawka podatku, podstawa opodatkowania, moment powstania obowiązku podatkowego, dokumenty potwierdzające realizację usługi eksportowej, kasy rejestujące.
Czy w przypadku wystawienia faktur korygujcych zmniejszających stawkę podatku od towarów i usług dotyczących usług telekomunikacyjnych i eksportu tych usług Spółka powinna dokonać wstecznej korekty deklaracji, w których ujęto nieprawidłowe kwoty podatku należnego.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia oprocentowanej pożyczki innemu podmiotowi gospodarczemu oraz sposób wykazania w deklaracji VAT-7 sprzedaży usług wymienionych w par. 64 ust. 1 pkt 2 lit. c rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22.03.2002 r?