Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez wniesienie wkładów niepieniężnych.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 132 ust. 1 lit. i) i j) w związku z art. 43 ust. 1 pkt 26 i 27 ustawy, świadczenie usług udzielania korepetycji.
Podwyższenie kapitału zakładowego spółki, która nie świadczy usług użyteczności publicznej, poprzez wniesienie wkładu przez Skarb Państwa podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych - nie ma zastosowania zasada stand-still zawarta w Dyrektywie Rady Nr 2008/7/WE z dnia 12 lutego 2008 r. dotyczącej podatków pośrednich od gromadzenia kapitału.
Czynność podwyższenia kapitału zakładowego jak i zapasowego w związku z wniesieniem do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i nie ma zastosowania wyłączenie z art. 2 pkt 4 (zasada stand still).
w zakresie ustalenia, czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w powiązaniu z art. 16 ust. 1 ww. ustawy, Koszt Wymogu MREL ponoszony przez Wnioskodawcę na rzecz Banku B. na podstawie Porozumienia będzie stanowić koszt uzyskania przychodów.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.
zwolnienia od 3 stycznia 2018 r. na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy transakcji dotyczących forwardów na OZE
Czy przekształcenie Wnioskodawcy w Spółkę Komandytową będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy planowane przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową.
Przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową opodatkowanie
Wkład niepieniężny do spółki komandytowo-akcyjnej winien być opodatkowany zgodnie z zasadami przewidzianymi przez ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych, w zakresie, w jakim nie jest ona sprzeczna z dyrektywą z zachowaniem wyłączeń z art. 2 pkt 4 (zasada stand still) oraz art. 2 pkt 6 (czynności restrukturyzacyjne).
Czy przekształcenie Wnioskodawcy (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) w przedstawioną w opisie zdarzenia przyszłego spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przekształcenie Wnioskodawcy (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przekształcenie Wnioskodawcy (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Opodatkowanie energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych
Czy planowana zmiana umowy spółki Wnioskodawcy dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w zakresie tej części wartości, o jaką podwyższony zostanie kapitał zakładowy Wnioskodawcy, jaka odpowiada wartości nominalnej udziałów opłaconych wkładem niepieniężnym w postaci udziałów Spółki nabywanej?
Wymiana udziałów wyłączenie opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) tiret drugie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Stwierdzić należy, że w omawianej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie, o którym mowa w art. 2 pkt 6 lit. c) tiret drugie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zatem, opisane we wniosku czynności cywilnoprawne nie będą podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych.