Interpretacje

Interpretacja
11.01.2012 Podatki

Jak prawidłowo rozliczyć koszty podatkowe i niepodatkowe przy wzroście cen mleka na rynku, jeśli w okresie realizacji projektu Wnioskodawca jest zmuszony wydać mleko (towar) po cenie wyższej, niż gwarantowana do dopłaty w umowie związanej z realizacją projektu, oraz przy braku możliwości ścisłego i trafnego określenia podziału w dokumentach źródłowych na związane z przychodami opodatkowanymi i nieopodatkowanymi

Interpretacja
20.12.2010 Podatki

Czy dopłatę unijną, dopłatę krajową (z budżetu państwa) oraz dopłatę z Funduszu Promocji Mleka powinno się traktować jako dopłatę do ceny mleka i przetworów mlecznych i opodatkowywać podatkiem VAT?

Interpretacja
16.11.2010 Podatki

Czy przy założeniu, że dopłata unijna i krajowa jest zwolniona z podatku dochodowego - w przypadku mleka przekazywanego do szkół bezpłatnie koszty zakupu mleka stanowią podatkowy koszt uzyskania przychodu?Czy przy założeniu, że dopłata unijna i krajowa jest zwolniona z podatku dochodowego ma to wpływ na możliwość uznania pozostałych kosztów prowadzenia działalności jako kosztów podatkowych?

Interpretacja
26.05.2010 Podatki

Czy dopłaty wypłacane przez Agencję Rynku Rolnego finansowane ze środków pomocowych Unii Europejskiej i z budżetu państwa korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 10 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

Interpretacja
08.12.2009 Podatki

Czy dopłatę unijną powinno się potraktować jako dopłatę do ceny mleka i przetworów mlecznych i opodatkować podatkiem VAT?

Interpretacja
30.10.2009 Podatki

Dopłata do dostarczonych przetworów mlecznych i mleka ma wpływ na cenę towarów, a zatem podlega opodatkowaniu.

Interpretacja
29.04.2005 Podatki

Czy w/w środki można zakwalifikować jako dopłaty bezpośrednie stosowane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej? oraz Czy otrzymywane refundacje eksportowe są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
30.12.2004 Podatki

1. Czy otrzymywane dotacje należy traktować jako kwoty netto czy brutto?Zdaniem Podatnika rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) otrzymywane kwoty dotacji należy traktować jako kwoty brutto, czyli podstawą opodatkowania jest kwota otrzymanej dotacji pomniejszona o przypadającą od nie kwotę podatku obliczona każdorazowo przy zastosowaniu

Interpretacja
28.07.2004 Podatki

Czy otrzymywane przez producenta dopłaty do mleka klasy Extra podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
08.07.2004 Podatki

Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dopłaty do mleka otrzymane z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?

Interpretacja
07.07.2004 Podatki

Czy otrzymane przez podatnika podatku VAT dopłaty: do mleka, sprzedawanego następnie zakładom mleczarskim, do paliwa (tzw. bony paliwowe) zużywanego w gospodarstwie rolnym oraz refundacja części nakładów inwestycyjnych ze środków programu SAPARD zwiększają podstawę opodatkowania podatkiem VAT, zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54 poz. 535

Interpretacja
24.05.2004 Podatki

Czy otrzymaną dopłatę z ARiMR do sprzedaży mleka należy opodatkowywać podatkiem VAT oraz czy wydane na cele reprezentacji kawa i ciastka podlegają opodatkowaniu tym podatkiem ?

Interpretacja
01.04.2004 Podatki

Dopłaty do mleka w proszku zakupionego od innych producentów a sprzedawanego na eksport i objętego dopłatami do eksportu - przychody i koszty.