Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Brak opodatkowania dofinansowania otrzymanego w formie dotacji na realizację, brak opodatkowania otrzymanych wpłat mieszkańców, konieczność dokonania korekt faktur wystawionych dla mieszkańców o ujęty w nich podatek VAT. konieczność dokonania korekty faktur obciążających mieszkańców o wysokość doliczonego podatku VAT od całości instalacji, brak prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT naliczonego
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej dotacji na realizację projektu polegającego na montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych, instalacji kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę i pomp ciepła oraz wkładu własnego wniesionego przez mieszkańców, a także braku obowiązku dokumentowania fakturą wkładu własnego wniesionego przez mieszkańców.
Rozliczenie oraz udokumentowanie transakcji polegającej na wspólnym świadczeniu usług (...) w ramach jednej kompleksowej oferty pod nazwą „X”
Możliwość zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym oraz możliwość wykazywania sprzedaży na rzecz osób fizycznych zbiorczym dokumentem księgowym, DW-dowodem wewnętrznym, z oznaczeniem WEW dla celów JPK-V7M
Możliwość dokonania korekty błędnej daty na fakturze poprzez wystawienie fakturą korygującej.
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od Mieszkańców. Zwolnienie z obowiązku dokumentowania fakturami bądź ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej otrzymanych wpłat. Zaliczenie do podstawy opodatkowania otrzymanej dotacji i jej opodatkowanie. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy. Termin obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwota podatku należnego. Dokumentowanie wypłaconego świadczenia pieniężnego.
Otrzymana przez Pana darowizna środków pieniężnych w kwocie 45000 zł, która została przekazana przelewem bankowym na Pana konto bankowe, podlegała zwolnieniu określonemu w art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Darowizna w wysokości 60000 zł przekazana Panu w formie gotówki – „z ręki do ręki”, a następnie wpłacona przez Pana na Pana rachunek bankowy, nie spełnia warunku określonego
DOKUMENTOWANIE FAKTURĄ WKŁADU WŁASNEGO WNIESIONEGO PRZEZ MIESZKAŃCÓW
Dotację oraz środki otrzymywane od uczestników projektu w postaci wkładu własnego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania. Wkład własny uczestników projektu podlega opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT w części dotyczącej egzaminów czeladniczych oraz będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT w części dotyczącej kursów zawodowych wymienionych w złożonym wniosku i kursów prawa jazdy kat.
Czy poniesione przez Wnioskodawcę straty powstałe w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunku bankowego Wnioskodawcy, wskutek nielegalnych działań nieznanej osoby (osób) w USA i Czechach stanowią koszty uzyskania przychodu.
Czy sprzedaż przez Spółkę kompleksowych usług polegających na wykonaniu i trwałym montażu mebli kuchennych, łazienkowych i szaf wnęowych oraz onaż rolet wewnerznych i zewnętrznych w obiektach budownicta mieszkaniowego podlega opodatkowaniu preferencyną stawką VAT?
Otrzymania przedmiotowych środków pieniężnych Wnioskodawca nie będzie w stanie udokumentować dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym, w konsekwencji, otrzymana darowizna środków pieniężnych podlegać będzie opodatkowaniu na ogólnych zasadach określonych dla nabywców zaliczonych do I grupy
prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących; - obowiązek prowadzenia ewidencji zwrotów; - obowiązek dokumentowania
Czy Spółka może dokonać odliczenia naliczonego w fakturach dla rolników ryczałtowych podatku od towarów i usług proporcjonalnie do dokonanej zapłaty i nie odliczać podatku od towarów i usług naliczonego w fakturach dla rolników ryczałtowych proporcjonalnie do kwoty potrąconej składki plantatorskiej?
Na jakiego nabywcę Spółka ma wystawić faktury VAT dokumentujące wpłacanie zaliczek? Czy na takich fakturach Wnioskodawca ma wpisywać: 1. W przypadku, gdy w umowie przedwstępnej zakupu lokalu jako nabywcy wskazane są dwie osoby fizyczne X i Y nie pozostające w związku małżeńskim lub pozostające w związku małżeńskim, w którym obowiązuje umowna rozdzielność majątkowa, a umowa nie określa udziału w jakim
Czy sprzedawca postąpił prawidłowo wystawiając fakturę końcową jako zaliczkę i jednocześnie sprzedaż pojazdu?
Czy Jednostka ma obowiązek wystawienia faktury VAT zaliczkowej w sytuacji, gdy osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej wpłaca zaliczkę do zamówienia na stolarkę PCV wraz z montażem i nie żąda jej wystawienia ?
W jaki sposób powinny być rozliczone podatkowo wpłaty członków Stowarzyszenia z tytułu zaległych podatków, a w szczególności w jaki sposób powinny być udokumentowane i księgowane wpłaty z tego tytułu?
Czy można powiększyć podatek naliczony o zryczałtowany zwrot podatku, w przypadku, gdy należność wobec rolnika została uregulowana gotówką wpłaconą banku bezpośrednio na rachunek rolnika ryczałtowego?
Czy prowadzenie ewidencji przychodów zwolnionych od podatku w postaci rejestru kasowego, sporządzonej na podstawie dowodów wpłat będzie prawidłowym udokumentowaniem przychodów zwolnionych od podatku , które zostaną wykazane w deklaracji VAT-7.