Środki wniesione do Spółdzielni na wkład budowlany w związku z pokrywaniem kosztów zadania inwestycyjnego przez członka spółdzielni przypadającej na jego lokal - jako wpływy o charakterze zwrotnym nie stanowią przychodów Spółdzielni i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. Tak więc zarówno zasądzona do zwrotu kwota wkładów budowlanych oraz kwota odsetek ustawowych od tej
Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży akcji nabytych nieodpłatnie w ramach programu akcyjnego dla pracowników?
Dokonując rozliczenia rocznego przychodu osiągniętego z odpłatnego zbycia papierów wartościowych za 2013 r., gdzie w trakcie roku Wnioskodawca dokonał kilkuset transakcji kupna-sprzedaży akcji kilkunastu spółek giełdowych, za pośrednictwem rachunku w biurze maklerskim wraz z linią kredytową celową na zakup akcji, warunkiem zaliczenia odsetek od bieżącego zadłużenia linii kredytowej do kosztów uzyskania
Zakres skutków podatkowych związanych z otrzymaniem warrantów subskrypcyjnych w ramach programu motywacyjnego oraz skutków podatkowych związanych ze sprzedażą warrantów na rzecz spółki w celu ich umorzenia w sytuacji dotyczącej opodatkowania uzyskanego dochodu w przypadku udokumentowania dla celów podatkowych rezydencji podatkowej Wnioskodawcy certyfikatem rezydencji oraz w sytuacji dotyczącej opodatkowania
Sprzedając w 2010 r. jednostki uczestnictwa funduszu za pośrednictwem biura maklerskiego osiągnięty z tego tytułu przychód w części przypadającej na jednostki uczestnictwa nabyte przez Wnioskodawcę w 2002 r. w czasie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej, powinien zostać pomniejszony o koszty uzyskania przychodów stanowiące połowę kosztów poniesionych przez małżonków w 2002 r. na nabycie wszystkich
Czy wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek od całości kwot dziedziczonej, czy tylko od zysków wypracowanych prze Fundusz, czy może nie powinna w ogóle płacić podatku dochodowego z powodu dziedziczenia całej masy spadkowej jako spadkobierca w pierwszej grupie?
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku obniżenia kapitału zakładowego poprzez zmniejszenie wartości nominalnej wszystkich udziałów w Spółce B, objętych przez Wnioskodawcę w zamian za wkład niepieniężny, kosztem uzyskania przychodów z tego tytułu będzie wartość nominalna objętych udziałów w Spółce B? 2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku obniżenia kapitału zakładowego
obowiązek podatkowy w Polsce z tytułu uzyskiwania przychodów z kapitałów pieniężnych na polskiej giełdzie, przez rezydenta podatkowego Wielkiej Brytanii
W jaki sposób należy dokonać rozliczenia rocznego za 2006 rok i czy zasadne jest wykazywanie straty z tytułu utraconych a nie zainwestowanych pieniędzy, czy mimo nie otrzymania PIT 8C można wykazać taką stratę w rozliczeniu rocznym?Czy należy uwzględniać środki powierzone, a nie odzyskane z domu malerskiego, z uwagi na to, iż w przyszłości mogę otrzymać środki z masy upadłości?
Czy w związku z przekształceniem spółki z o.o w spółkę jawną, niepodzielony zysk z lat ubiegłych spółki z o.o przeniesiony na kapitał spółki jawnej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy istnieje możliwość odliczenia kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży akcji w latach następnych, gdy w roku faktycznego poniesienia wydatku podatnik wykaże stratę albo nie uzyska żadnych przychodów?
dotyczyło potwierdzenia, że w przypadku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę jawną u wspólnika nie powstanie przychód (dochód) do opodatkowania podatkiem dochodowym wynikający z niepodzielonych zysków spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
czy dochód spółki prawa cypryjskiego uzyskany na terytotium Polski w związku ze sprzdażą akcji celem ich umorzenia, podlega opodatkowaniu w Polsce.
Czy dochód z tytułu sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz z odpłatnego zbycia papierów wartościowych powinien być wykazany w zeznaniu rocznym?
Czy dochody uzyskane ze zbycia w 2004r. akcji spółki X nabytych w 1998r. będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach opisanych w art. 52 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) w związku z art. 19 ustawy z dnia 12 listopada 2003r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wartość prowizji i odsetek od zaciągniętego kredytu na zakup akcji, pomimo dokonanej przez bank redukcji zapisów na akcje spółki PKO BP?
Czy przy ustalaniu dochodów osób fizycznych z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, których identyfikacja nie jest możliwa ma zastosowanie metoda FIFO? Obligacje zostały zakupione przed dniem 1 grudnia 2001 r. (dochody z tytułu odsetek i dyskonta zwolnione od podatku) oraz po tym dniu (opodatkowane), zatem są one tego samego typu, ale o różnym statusie w przepisach.
W 2004 roku otrzymywałem dochody ze stosunku pracy opodatkowane na zasadach ogólnych oraz dochody z tytułu zbycia papierów wartościowych opodatkowanych według liniowej 19% stawki podatku.W związku z dokonywaniem wpłat na rzecz organizacji pożytku publicznego czy w zeznaniu podatkowym PIT-37 mogę odliczyć 1% należnego podatku obliczonego łącznie od - od należnego podatku dochodowego obliczonego od dochodów
Czy poniesione stratyz inwestycji kapitałowych zagranicznych (inwestycje na rynku zagranicznym dotyczącym różnic kursowych) wykazuje się w zeznaniu rocznym z innymi dochodami opodatkowanymi na zasadach ogólnych w roku 2004 tzn. czy wykazując przychód, koszty i stratę z inwestycji kapitałowych zagranicznych, tę stratę pomniejsza się od dochodów ze stosunku pracy?
Czy transfer środków zgromadzonych w dotychczasowym programie emerytalnym prowadzonym przez podatnika jako pracodawcę w formie zakładowego planu grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym na konto nowo wybranej firmy zarządzającej, jest transferem w rozumieniu ustawy o pracowniczych programach emerytalnych i w związku z tym jest zwolniony od podatku?
Jakie obowiązki ciążą na płatniku podatku dochodowego od osób fizycznych w przypadku przymusowego wykupu akcji w trybie art. 418 Kodeksu spółek handlowych?