Prawo do odliczenia podatku VAT w sytuacji, gdy zgłoszenia celnego towarów dokonuje Spółka lub agencja celna/przewoźnik działający na podstawie upoważnienia Spółki, oraz w sytuacji, gdy zgłoszenia celnego towarów dokonuje eksporter lub agencja celna/przewoźnik działający na podstawie upoważnienia eksportera.
Opisany przywóz towarów stanowi ich import, a Spółka będzie obowiązana do rozliczenia podatku VAT z tytułu tego importu towarów w momencie zakończenia procedury składowania celnego, tj. z chwilą dopuszczenia towarów do obrotu; Spółka będzie dysponowała prawem do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w dokumencie celnym z tytułu importu; przedstawione nabycie przez
Prawo Spółki, jako importera, do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem towaru od podmiotu mającego siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w ramach transakcji przeprowadzonej na warunkach Incoterms DDP
Poniesiony przez Panią wydatek na zapłatę długu celnego, należności podatkowych VAT, odsetek, koszty procesu z tytułu niewywiązania się z umowy w związku z kradzieżą przedmiotowego towaru nie był racjonalny i nie może zostać zakwalifikowany do kosztów uzyskania przychodów o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
Obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu importu towarów przemieszczanych do Polski z państwa członkowksiego UE.
Korekta deklaracji VAT-7 w związku z błędnym wykazaniem importu towarów.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności celno-podatkowych.
Uznanie dostawy Towarów przemieszczanych w procedurze tranzytu z Chin na terytorium Ukrainy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
Rozliczenie podatku z tytułu importu w związku z dokonaną korektą deklaracji VAT-7.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty podatku należnego z tytułu importu towarów zapłaconej przez przedstawiciela celnego zobowiązanego solidarnie do zapłaty w przypadku niedopełnienia przez podatnika obowiązków dokumentacyjnych.
Brak prawa do rozliczenia podatku VAT od importu towarów w deklaracji podatkowej (art. 33a ust. 12) w miesiącu, w którym dokonano zgłoszenia uproszczonego oraz w miesiącu, w którym dokonano zgłoszenia uzupełniającego w odniesieniu do różnicy zwiększającej VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z podwójnym wykazaniem w rejestrze odpraw uproszczonych tej samej faktury
w zakresie określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów przed dokonaniem importu na terytorium kraju oraz obowiązku wystawienia faktur korygujących
w zakresie określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów dla trzeciego podatnika w ramach transakcji łańcuchowej.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, wydatków poniesionych na zapłatę podatku VAT, cła i akcyzy (wraz z należnymi odsetkami), do zapłaty których Wnioskodawczyni została zobowiązana w związku z uznaniem Jej przez Urząd Celny za solidarnego dłużnika
w zakresie uznania transakcji dostawy towaru niewspólnotowego za niepodlegającej opodatkowaniu na terytorium Polski
Czy środki pieniężne otrzymane przez Lidera konsorcjum na realizację projektu, następnie przekazane dla członka konsorcjum - Fundacji - będą miały charakter środków publicznych - środków z bezzwrotnej pomocy zagranicznej?
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego.
Czy Agencja celna może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwoty zapłacone w związku z koniecznością pokrycia długu celnego za niewypłacalnego klienta?
Pytanie dotyczy właściwego organu podatkowego do opłacenia podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów z krajów pozaunijnych w przypadku, gdy krajem docelowym jest Polska.
Pytanie Podatnika dotyczy ustalania wskaźnika proporcji, o której mowa w art.90 ust.2 ustawy o VAT.