Skutki podatkowe wniesienia darowizny do fundacji rodzinnej oraz związane z tym koszty uzyskania przychodu.
W przedmiotowej sprawie skoro mienie wniosą do fundacji w drodze darowizny albo spadku wyłącznie Fundator, jego małżonka, zstępni lub rodzeństwo, to zgodnie z art. 28 ust. 2 pkt 1 ustawy o fundacji rodzinnej dla celów ustalenia proporcji, o której mowa w art. 28 ust 1 ustawy o fundacji rodzinnej, całość mienia wniesionego do fundacji rodzinnej należy uznać za mienie wniesione przez fundatora. Wobec
Czy uzyskane przez Fundację dochody ze zbycia Udziałów, korzystać będą ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Czy uzyskane przez Fundację dochody ze zbycia Udziałów, korzystać będą ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Dotyczy ustalenia: - czy w związku z likwidacją fundacji rodzinnej, dokonując przekazania nieruchomości zakupionych od beneficjentów lub innych składników majątku nabytych w trakcie trwania fundacji rodzinnej, wartością podatkową, w rozumieniu art. 24q ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), będzie kwota środków pieniężnych wniesiona przez fundatora na zwiększenie
Dotyczy skutków podatkowych wniesienia i darowizny składników majątkowych, w postaci certyfikatów inwestycyjnych do fundacji rodzinnej w celu pokrycia funduszu założycielskiego tej fundacji.
Wniesienie oraz darowizna składników majątkowych do fundacji rodzinnej.
Czy Spółka, wypłacając należności tytułem dywidendy, będzie uprawniona do zastosowania art. 10 ust. 2 lit. a Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej („polsko-brytyjska UPO”) bez względu na to, czy rzeczywistym właścicielem dywidendy będzie bezpośredni czy pośredni udziałowiec Spółki.
Czy dokonując wypłaty dywidendy na rzecz Wnioskodawcy A Sp. z o.o. może zastosować zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, niezależnie od tego, czy X Sp. z o.o. będzie rzeczywistym właścicielem takiej dywidendy, w rozumieniu art. 4a pkt 29a ustawy o CIT - przy założeniu spełnienia wszystkich warunków uprawniających do zastosowania przedmiotowego
Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z realizacją podatku.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z wydatków poniesionych na realizację projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur dokumentujących poniesione wydatki związane z realizacją projektu.
Kwalifikacja opisanych wydatków jako wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Obowiązki Spółki jako płatnika dotyczących ustalenia statusu rzeczywistego właściciela wypłacanej dywidendy, w związku z zastosowaniem zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz możliwość zastosowania zasady look-through approach
1. Czy otrzymane przez Spółkę od Koordynatora środki pochodzące z Komisji Europejskiej korzystać będą ze zwolnienia z opodatkowania CIT? 2. Czy w związku ze zwolnieniem z opodatkowania wydatki/koszty sfinansowane z dofinansowania powinny zostać wyłączone z kosztów uzyskania przychodu w miesiącu otrzymania dofinansowania/otrzymania informacji, że dofinansowanie zostanie wypłacone?
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty stypendium za praktykę/staż zawodowy, które otrzymują uczestnicy projektu współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków własnych oraz zastosowanie kosztów uzyskania przychodów do wypłacanych stypendiów za praktykę/staż zawodowy.
Obowiązki informacyjne w związku z udzieleniem dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłączeń kanalizacyjnych.
Brak opodatkowania dotacji otrzymanej na realizację projektu oraz braku możliwości odzyskania podatku naliczonego od wydatków związanych z tym projektem.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.