Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów uzyskiwanych z działalności w zakresie usług farmaceutycznych oraz właściwa stawka ryczałtu dla uzyskiwanych przychodów.
Możliwości opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Dotyczy możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych uzyskiwanych przychodów z tytułu najmu prowadzonego w ramach spółki jawnej przy jednoczesnym prowadzeniu działalności aptecznej w formie spółki cywilnej opodatkowanej podatkiem liniowym.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia podstawy opodatkowania w podatku VAT udzielanych aptekom rabatów pośrednich, sposobu ich dokumentowania oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego.
obniżenia podstawy opodatkowania w podatku VAT w związku z udzielanymi przez Wnioskodawcę aptekom rabatami pośrednimi oraz sposobu ich dokumentowania i terminu obniżenia obrotu i kwoty podatku
W okolicznościach niniejszej sprawy Wnioskodawca będzie uprawniony do udokumentowania udzielonego Aptekom rabatu finansowego notą księgową. Wystawiona nota będzie dokumentowała prawnie dopuszczalny rabat. W konsekwencji będzie pisemnym dokumentem, który w świetle regulacji prawnych umożliwi udokumentowanie rabatu. Zatem, na podstawie wystawionych not, Spółka będzie w stanie określić kwotę udzielonego
Dotyczy ustalenia podstawy opodatkowania w podatku VAT udzielanych aptekom rabatów pośrednich oraz sposobu i terminu ich dokumentowania.
Czy podczas rozliczenia rocznego jest możliwość odliczenia kosztu leku (97,81 EURO) na podstawie dokumentów, tj.: recepty i paragonu, które Wnioskodawczyni otrzymuje w aptece w Niemczech, biorąc pod uwagę posiadanie zaświadczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym?
Opodatkowania podatkiem VAT wykonania leków w warunkach aseptycznych zleconych aptece szpitalnej
Rabat udzielany aptece przez dystrybutora leków, z pominięciem hurtowni, która jest sprzedawcą leków na rzecz apteki (sprzedaż: dystrybutor -> hurtownia -> apteka; rabat: dystrybutor -> apteka). Status czynności, dokumentowanie czynności, pomniejszenie podatku naliczonego przez aptekę.
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie: - możliwości obniżenia przychodu Spółki o wartość udzielonych rabatów, możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wartości udzielonych rabatów.
Czy zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 i art. 43 ust. 17 ustawy, zwolnieniem od podatku od towarów i usług objęte będą następujące usługi świadczone przez Szpital: 1. Kserokopie dokumentacji medycznej wykonywane dla pacjentów do celów dalszego leczenia, organom rentowo-emerytalnym, instytucjom upoważnionym do pozyskiwania odszkodowania. 2. Odpisy wypisów szpitalnych, duplikaty zapisów badań obrazowych
Stwierdzić należy, że przychód należny, o którym mowa w art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, może zostać pomniejszony o udzieloną bonifikatę, jeżeli bonifikata ta jest uwzględniona w raporcie dobowym stanowiącym dowód księgowy.
Czy na podstawie wydruku z aptecznego programu komputerowego (obejmującego poszczególne stawki VAT i udzielone bonifikaty), Spółka ma prawo obniżyć obrót, a w związku z tym również podatek należny, o wartość udzielonej bonifikaty?
Sposób dokumentowania udzielanych bonifikat, prawo do zmniejszenia obrotu z tytułu dostawy.
Czy w opisanej sytuacji przychodem Wnioskodawcy ze sprzedaży leków będzie cena tych leków uwidoczniona na paragonie fiskalnym (w części fiskalnej), czy kwota faktycznie otrzymana przez Wnioskodawcę, tj. cena tych leków, pomniejszona o udzielone bonifikaty?
Czy można pomniejszyć podatek należny dotyczący udzielonych bonifikat? Jak należy dokumentować udzielone bonifikaty dla celów podatkowych?
Czy Apteka może dokonać obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę VAT wynikającego z wystawionych na Aptekę przez RRR not rabatowych dotyczących Produktu tytułem udzielonego aptece rabatu?
Czy udzielanie bonifikat pomniejsza obrót stanowiący podstawę opodatkowania podatkiem VAT?
Dotyczy możliwości zaliczenia - w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) - wydatków poniesionych jednorazowo tytułem odszkodowania za powstrzymywania się właściciela apteki od działalności konkurencyjnej, tj. prowadzenia apteki na obszarze miasta ... w okresie 10 lat, co oznacza, że nie otworzy on w sąsiedztwie
Czy wydatek poniesiony tytułem odszkodowania za powstrzymanie sie w ciągu 10 lat od działalności konkurencyjnej stanowi koszt uzyskania przychodu. PB1/4218-SIP-4/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy wydatek na zapłatę za dostęp do rynku rozumianego jako zbiór aktualnych nabywców leków na obszarze działania apteki stanowi koszt uzyskania przychodów. PB1/005-SIP-112/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy podlega opodatkowania podatkiem od towarów i usług działalność polegająca na prowadzeniu apteki przez Dom Zakonny.