Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – umowa deweloperska - brak zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości w formie aktu notarialnego w terminie trzech lat, liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
1. Wnioskodawca zalicza się do III grupy podatkowej i sprawował opiekę nad spadkodawczynią przez okres ponad 2 lat od dnia zawarcia umowy o opiekę z podpisami notarialnie poświadczonymi, ma więc prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innych lokali mieszkalnych. 2. Jeżeli Wnioskodawca nie złoży zeznania o nabyciu
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – ulga mieszkaniowa - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Obowiązek zapłaty należnego podatku po spadkodawcy oraz możliwość dziedziczenia prawa do "ulgi mieszkaniowej".
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji wydatkowania całości środków pozyskanych ze sprzedaży kawalerek na nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego w terminie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło ich zbycie, na którym znajduje się budynek letniskowy.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania (tzw. ulgi mieszkaniowej) dla części dochodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia działki otrzymanej w darowiźnie.
Skutki podatkowe zbycia udziału w nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (spłata kredytu).
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej, dla środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i wydatkowych na własne cele mieszkaniowe (zakup działki budowlanej oraz remont domu).
Wydatkowanie środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na remont domu jako własne cele mieszkaniowe.
Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży lokalu niemieszkalnego (użytkowego) nabytego w drodze darowizny. Ulga mieszkaniowa.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - przychód uzyskany ze sprzedaży własnościowego mieszkania wydatkowany na własne cele mieszkaniowe, tj. na kupno i rozbudowę domu letniskowego całorocznego.
Skutki podatkowe zbycia lokalu mieszkalnego (nieruchomości) oraz zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Skutki podatkowe sprzedaży nabytego na drodze darowizny lokalu mieszkalnego będącą przedmiotem włączenia do wspólnoty majątkowej małżeństwa. Ustalenie kosztów odpłatnego zbycia. Możliwość uznania za wydatki na cele mieszkaniowe spłatę kredytu hipotecznego, kosztów nabycia innego lokalu (koszty aktu notarialnego).
Skutki podatkowe sprzedaży nabytego na drodze darowizny lokalu mieszkalnego będącą przedmiotem włączenia do wspólnoty majątkowej małżeństwa. Ustalenie kosztów odpłatnego zbycia. Możliwość uznania za wydatki na cele mieszkaniowe spłatę kredytu hipotecznego, kosztów nabycia innego lokalu (koszty aktu notarialnego).
Możliwość zastosowania ulgi mieszkaniowej w związku ze sprzedażą mieszkania otrzymanego w darowiźnie od rodziców (które weszło do majątku wspólnego małżonków) oraz możliwość zaliczenia do wydatków na własne cele mieszkaniowe kosztów usługi pośrednictwa obrotu nieruchomością (związane ze sprzedażą).
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w przypadku realizacji dwóch inwestycji mieszkaniowych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości otrzymanej w darowiźnie oraz możliwość realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych, poprzez przeznaczenie uzyskanego przychodu na nabycie nieruchomości mieszkalnej razem z mężem.
Dla drugiej grupy podatkowej ustawa o podatku od spadków i darowizn nie przewiduje ograniczenia do skorzystania ze zwolnienia wyłącznie do osób, które sprawowały opiekę nad zmarłym spadkodawcą. Jako, że należy Pani jako spadkobierczyni do II grupy podatkowej względem spadkodawczyni, niezależnie od posiadanej umowy o opiekę będzie Pani przysługiwało prawo do skorzystania z ulgi określonej w art. 16
Ustalenie czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży działki na spłatę byłego małżonka oraz spłatę kredytu na spłatę byłego małżonka w związku z podziałem majątku wspólnego i przyznaniem na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będzie wydatkiem na własne cele mieszkaniowe, a tym samym czy będzie uprawniać do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust.