W zakresie powstania obowiązku poboru podatku u źródła z tytułu płatności za oprogramowania.
Powstanie obowiązku poboru podatku u źródła z tytułu płatności za oprogramowania.
Opodatkowanie świadczenia wdowiego uzyskiwanego ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Możliwość i sposób opodatkowania w Polsce zysków ze spółki amerykańskiej LLC.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Stanowisko że, dokonując wypłat dywidendy do X, której rzeczywistym właścicielem jest Y, Spółka jako płatnik podatku u źródła będzie mogła zastosować obniżoną stawkę podatku u źródła w wysokości 5%, o której mowa w art. 11 ust. 2 lit. a) UPO USA: - w sytuacji, w której Y będzie na dzień wypłaty dywidend posiadać bezpośrednio co najmniej 10% udziałów z prawem głosu we Wnioskodawcy – jest prawidłowe,
Sposób ustalania samodzielnie wpłacanych zaliczek na podatek od dochodów uzyskanych z tytułu umowy zawartej z podmiotem z USA.
Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności?
Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie ze Stanów Zjednoczonych mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności
Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności.
Ustalenie, czy Wnioskodawca, jako jedyny wspólnik spółki utworzonej zgodnie z prawem USA, podlegać będzie opodatkowaniu od całości osiąganych przez tą spółkę dochodów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z tytułu dostarczania towarów i usług.
Czy prawidłowe jest stanowisko, że dla potrzeb skalkulowania limitu odliczenia podatku zapłaconego w USA należy zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o CIT ustalić proporcję kwoty Przychodu Uzyskanego od Kontrahentów Amerykańskich w danym roku podatkowym do kwoty Dochodu Całkowitego, a następnie zastosować (pomnożyć) tak ustaloną proporcję do kwoty Podatku od Dochodu Całkowitego?
Płatności realizowane przez Wnioskodawcę na rzecz Dostawcy z USA nie kwalifikują się do należności określonych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT.
Możliwość odliczenia podatku od dywidend zapłaconego w państwie źródła.
Opodatkowanie usług świadczonych na rzecz sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych przez wykonawcę kontraktowego
Zaniechanie poboru podatku oraz zwolnienia od opodatkowania dochodów (przychodów) osiąganych przez wykonawców kontraktowych z tytułu dostarczania usług siłom zbrojnym USA.
Opodatkowanie w Polsce zasiłku wdowiego z USA otrzymanego na podstawie amerykańskich federalnych przepisów emerytalno-rentowych.
Zaniechanie poboru podatku oraz zwolnienie od opodatkowania dochodów (przychodów) osiąganych przez podwykonawcę na rzecz wykonawcy kontraktowego z tytułu dostarczania usług siłom zbrojnym USA.