Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu otrzymanego dofinansowania projektów współfinansowanych ze środków europejskich, w tym także nadwyżki powstałej w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania.
Podstawa opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych w związku z realizacją Projektu
Podstawa opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych w związku z realizacją Projektu
Zwolnienie przedmiotowe stypendium sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty stypendium za praktykę/staż zawodowy, które otrzymują uczestnicy projektu współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków własnych oraz zastosowanie kosztów uzyskania przychodów do wypłacanych stypendiów za praktykę/staż zawodowy.
Czy przysługujące Spółce w związku z realizacją Projektu środki finansowe, obejmujące koszty pośrednie, stanowią na gruncie art. 29a ust. 1 ustawy o VAT podstawę opodatkowania w podatku od towarów i usług.
Czy zakupiony majątek firmy, nabyty przy wykorzystaniu jednorazowych środków przyznanych bezrobotnemu z Urzędu Pracy przy wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na podjęcie działalności gospodarczej Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Wydatki poniesione na zakup wskazanych we wniosku towarów i wyposażenia wykorzystywanych na potrzeby prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Sfinansowanie zakupu wyposażenia i innych wydatków firmowych (tj. na nabycie składników majątkowych o wartości nieprzekraczającej 10 000 zł, które nie zostaną zaliczone do środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych) ze środków przyznanych Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej - nie wyklucza możliwości zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, mimo że przyznane
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego oraz obowiązek wystawienia informacji PIT-8C
Uznanie za przychód odsetek od środków projektu z tytułu udzielonych pożyczek, odsetek od lokat bankowych i odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych pochodzących z projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny (EFS)
Analiza art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wskazuje, że jego regulacją objęte są tylko i wyłącznie środki finansowe (czyli środki pieniężne), które otrzymuje uczestnik projektu, jako pomoc udzieloną w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich. Skoro przedmiotowym zwolnieniem objęte są świadczenia finansowe/pieniężne, to a contrario należy przyjąć
Czy Uczestnik otrzymujący dofinansowanie będzie podatnikiem podatku od osób fizycznych i tym samym Wnioskodawca będzie zobowiązany do wystawienia PIT-8C z tytułu udzielonego dofinansowania?
1. Czy dofinansowanie dla uczestnika objęte jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Powiat (niemający nr NIP dla celów podatku dochodowego) zobowiązany będzie sporządzić uczestnikom projektu informację PIT-8C?
Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem (wynikająca z niższych cen usług) niż kwota otrzymanego dofinansowania (% kosztów bezpośrednich przedstawionych do rozliczenia) będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z przepisem: -art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy z
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania otrzymanych dotacji na sfinansowanie kosztów pośrednich oraz powstałej nadwyżki w wyniku poniesienia mniejszych wydatków, w związku z realizacją projektów, o których mowa we wniosku.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia pochodzącego z dotacji, jakie Wnioskodawczyni otrzymała jako partner oraz lider realizowanych projektów współfinansowanych: - ze środków unijnych na mocy art. 21 ust. 1 pkt 136 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, - z dotacji celowych budżetu państwa na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia
Czy część otrzymana z wsparcia pomostowego korzysta ze zwolnienia, nie stanowi przychodu? Czy część otrzymana z wsparcia finansowego w części przeznaczonej na zakup maszyn, produktów niezbędnych do otwarcia i prowadzenia działalności korzysta z zwolnienia i nie stanowi przychodu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup towarów i materiałów sfinansowanych dotacją przyznaną bezrobotnemu na podjęcie działalności gospodarczej.