Przeniesienie prawa własności do kilku lokali w zamian za zwolnienie z długu z tytułu zwrotu pożyczek na podstawie datio in solutum.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Czy dokonanie przez Wnioskodawcę rozliczenia zaległego zysku na rzecz Fundacji zwolnionej z opodatkowania wypłatą dywidendy w formie rzeczowej w miejsce dywidendy pieniężnej będzie generowało opodatkowanie przychodu po stronie Wnioskodawcy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego na podstawie datio in solutum.
W zakresie skutków podatkowych przejęcia udziałów w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Czy wypłata dywidendy likwidacyjnej przez Wnioskodawcę na rzecz fundacji rodzinnej w postaci akcji X, będzie korzystać ze zwolnienia na postawie art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o PDOP, w przypadku posiadania przez Wnioskodawcę statusu ASI?
Skutki podatkowe przeniesienia prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Dotyczy skutków podatkowych przeniesienia własności akcji w zamian za zwolnienie z długu (datio in solutum).
1) W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w ramach umowy datio in solutum, akcji SCSp w celu uregulowania zobowiązania Wnioskodawcy z tytułu dywidendy lub zobowiązania Wnioskodawcy do wypłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce? 2) Czy przychód z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w
Zawarta na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego umowa dotycząca przeniesienia własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia własności nieruchomości w ramach datio in solutum
PIT - w zakresie powstania obowiązku podatkowego oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości spłaty pieniężnej na rzecz brata w związku z rozliczeniem darowizny.
obowiązki płatnika w związku z odpracowaniem zaległości przez dłużników
Zawarta na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego umowa dotycząca przeniesienia własności ruchomości w zamian za zwolnienie z długu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu, opartej na art. 453 Kodeksu cywilnego.
Nabycie przez Wnioskodawcę roszczenia odszkodowawczego względem grupy producentów rolnych – w wyniku zawarcia umowy cessio in solutum w ramach umowy o zwolnienie z długu (świadczenie w miejsce wykonania) – nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy otrzymanie zwrotu przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy w postaci świadczenia zastępczego, które przyjmie formę rzeczy innego gatunku niż pierwotnie wydane lub oznaczonych co do tożsamości, odpowiadające wartości rzeczy oddanych w depozyt nieprawidłowy określonej w zleceniu depozytowym spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Czy otrzymanie zwrotu przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy w postaci świadczenia zastępczego, które przyjmie formę pieniężną odpowiadającą wartości rzeczy wydanych w depozyt nieprawidłowy określonej w zleceniu depozytowym, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawczyni przychodu?
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy poprzez świadczenie zastępcze, które przyjmie formę pieniężną, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Skutki podatkowe zwolnienia się ze zobowiązania z tytułu wykonania zapisu (datio in solutum).
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy poprzez świadczenie zastępcze, które przyjmie formę rzeczy innego gatunku, niż pierwotnie otrzymane lub oznaczonych co do tożsamości, odpowiadające wartości rzeczy oddanych w depozyt nieprawidłowy, określonej w zleceniu depozytowym, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego w innej postaci niż ten otrzymany od Deponenta w ramach tej umowy spowoduje u Wnioskodawcy powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
Sprzedaż prawa własności działki Nr 37/14 przed upływem 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, tj. przed końcem 2019 r. będzie stanowiła źródło przychodu podlegające opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Podstawą obliczenia podatku jest dochód, stanowiący różnicę pomiędzy przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości określonym zgodnie z art. 19 ustawy