Uznanie świadczenia wykonywanego na podstawie Umowy TSA za świadczenie kompleksowe jako dostawa z montażem, określenie miejsca opodatkowania przedmiotowej transakcji oraz moment powstania obowiązku podatkowego dla Wynagrodzenia dodatkowego.
Uznanie, świadczonych usług i dostawy towarów za świadczenie kompleksowe. Ustalenie miejsca świadczenia.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z rozpoznaniem przedmiotu umowy jako dostawy towarów.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących zakupu towarów i usług w celu organizacji uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Skutki podatkowe darowizny oraz zwrotu odwołanej darowizny niezabudowanych działek.
Opodatkowanie dostawy towarów jako jednego świadczenia kompleksowego.
Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanego stawką VAT w wysokości 0% oraz wystawienia faktury dokumentującej dokonanie dostawy eksportowej w terminie 15-go dnia miesiąca po miesiącu, w którym dojdzie do przekazania prawa do rozporządzania jak właściciel Pojazdami oraz elementami Wyposażenia.
Uznania realizowanego świadczenia za usługę kompleksową, ustalenia miejsca opodatkowania usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz obowiązku wystawiania faktur przy użyciu KSeF.
Uznania realizowanego świadczenia za usługę kompleksową, ustalenia miejsca opodatkowania usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz obowiązku wystawiania faktur przy użyciu KSeF.
Prawo do korzystania ze zwolnienia dla świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Zwolnienie od podatku usług psychologicznych świadczonych dla dzieci i młodzieży. Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy sprzętu terapeutycznego wykorzystywanego przez psychologów szkolnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleń i rejsów stażowo-szkoleniowych. Uznanie organizacji rejsów stażowo-szkoleniowych wraz z usługą zapewnienia środków spożywczych uczestnikom rejsów za świadczenie kompleksowe.
Uznanie realizowanego zadania za świadczenie kompleksowe oraz określenie miejsca opodatkowania czynności wykonywanych w ramach tego zadania.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych na podstawie Umowy na rzecz Podmiotów – art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy.
Państwa stanowisko, zgodnie z którym planowana Usługa powinna korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy jako świadczenie kompleksowe należało uznać za nieprawidłowe.
Zwolnienie z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy świadczonych usług w zakresie udzielania kompleksowych porad przez wykwalifikowanego dietetyka, dietetyka klinicznego i trenera medycznego, obejmujących opracowanie spersonalizowanej diety oraz tworzenie zaleceń treningowych.
Opodatkowanie dostawy urządzenia oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie inwestycji w zakresie budowy Farmy Wiatrowej za świadczenie kompleksowe jako dostawę z montażem, określenie miejsca opodatkowania przedmiotowej transakcji, ustalenie obowiązku podatkowego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Nie uznanie realizowanego przez Spółkę świadczenia za świadczenie kompleksowe tylko za dostawę towarów i ustalenie miejsca opodatkowania sprzedaży poza terytorium kraju, w przypadku produkcji form.
Uznanie opłaty za przesyłkę za element podstawy opodatkowania z tytułu dostawy książek, w związku z czym dostawa książek oraz przesyłka stanowią świadczenie kompleksowe, które powinno być opodatkowane stawką podatku VAT właściwą dla dostawy książek.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, usługi kompleksowe, miejsce świadczenia usług, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie wskazanych we wniosku elementów Usługi jako składowe podstawy opodatkowania Usługi jako świadczenia złożonego.
Określenie miejsca świadczenia dla prac projektowo-badawczych, kwestia usług kompleksowych, podstawa opodatkowania.
Skutki podatkowe w podatku VAT zawarcia umów kupna-sprzedaży ruchomości z zastrzeżonym prawem odkupu w przypadku skorzystania przez sprzedających z tego prawa.