1) Czy w związku z planowanym Połączeniem powstanie po stronie Wnioskodawcy i Spółki Przejmującej dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? 2) Czy dla potrzeb zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, Spółka Przejmująca będzie uprawniona do uwzględnienia w okresie, o którym mowa w art. 22 ust. 4a Ustawy o CIT, okresu posiadania udziałów w Spółce przez
1. Czy w związku z planowanym Połączeniem powstanie po stronie Wnioskodawcy i Spółki Przejmującej dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? 2. Czy dla potrzeb zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT, Spółka Przejmująca będzie uprawniona do uwzględnienia w okresie, o którym mowa w art. 22 ust. 4a Ustawy o CIT, okresu posiadania udziałów w Spółkach
Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego, za okres od początku roku podatkowego Spółek Przejmowanych do dnia połączenia, Spółka Przejmująca będzie obowiązana, jako następca prawny Spółek Przejmowanych, do złożenia w imieniu tych ostatnich zeznań o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty); - Czy Spółka Przejmująca jest obowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości
Okres posiadania Udziałów przez Spółkę Przejmowaną przed dokonaniem Połączenia zaliczany dla celów zwolnienia z art. 22 ust. 4 i art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej korekty podatku VAT z tytułu wybudowania budynku w związku z połączeniem się spółek.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy połączenie Spółki Przejmującej przez przejęcie Spółki Przejmowanej nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi
w zakresie ustalenia czy połączenie Spółki Przejmującej przez przejęcie Spółki Przejmowanej nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy Spółka ma prawo do zastosowania stawki 9% do obliczenia podatku dochodowego od osób prawnych w 2019 r. w zakresie dochodów innych niż z zysków kapitałowych?
Podatek dochodowy od osób prawnych zakresie możliwości wystąpienia dochodu (przychodu) z tytułu połączenia spółek kapitałowych oraz w zakresie sposobu ustalenia dochodu (przychodu) z tytułu ww. połączenia.
Interpretacja w zakresie braku obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej dla transakcji zawieranych z przejętymi spółkami oraz braku obowiązku złożenia zeznania CIT/TP za przejęte spółki.
Interpretacja w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi doradcze związane z połączeniem.
Czy w przypadku gdy Zobowiązanie nie zostanie uregulowane przed dniem połączenia Spółki A i Spółki B, w związku z czym w momencie połączenia dojdzie do jego wygaśnięcia w wyniku tzw. kontuzji - Spółka A będzie zobowiązana do zwiększenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 4 ustawy o VAT?
Skutki podatkowe spółki przejmującej związane z przejęciem innej spółki.
w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca będzie uprawniony do przygotowania zbiorczej deklaracji CIT-10Z za 2017 r., uwzględniającej łącznie informacje o wysokości zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobranych przez Wnioskodawcę oraz Spółki Przejmowane
Analogicznie jak w przypadku analizowanych powyżej kwestii związanych z informacjami IFT-2/IFT-2R oraz deklaracjami CIT-10Z, również w przypadku informacji o umowach zawartych z nierezydentami, mając na uwadze zakres sukcesji podatkowej, która będzie miała miejsce w ramach planowanej transakcji połączenia Spółek Przejmowanych z Wnioskodawcą przez ich przejęcie, na Wnioskodawcę jako sukcesora uniwersalnego
w zakresie skutków podatkowych połączenia Spółki ze Spółkami Przejmowanymi przez przejęcie
W jaki sposób Wnioskodawca powinien dokonywać korekt rozliczeń CIT, w przypadku wystawienia lub otrzymania w dniu lub po dniu połączenia faktur korygujących dotyczących działalności Spółki Przejmowanej z okresu sprzed dnia połączenia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)
Czy w przypadku zaistnienia w dniu lub po dniu połączenia obowiązku korekty deklaracji CIT złożonej pierwotnie przez Spółkę Przejmowaną przed dniem połączenia, zobowiązanie do złożenia tej korekty będzie ciążyło na Spółce Przejmującej, przy czym deklaracja powinna zawierać dane Spółki Przejmowanej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości wystąpienia dochodu (przychodu) z tytułu połączenia spółek kapitałowych, sposobu ustalenia dochodu (przychodu) z tytułu ww. połączenia.
w zakresie skutków podatkowych w podatku VAT w związku z połączeniem spółek
Ustanie bytu prawnego podatników (Spółek), którzy złożyli pierwotne deklaracje podatkowe nie oznacza braku możliwości złożenia korekt tych deklaracji, gdy będzie istniał ich następca prawny. Następcą prawnym Spółek będzie Wnioskodawca. Następstwo prawne Wnioskodawcy w odniesieniu do praw i obowiązków Spółek będzie wynikać z art. 93 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej, który statuuje zasadę sukcesji praw
Czy w związku z połączeniem Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną poprzez przejęcie całości majątku Spółki Przejmowanej po stronie Wnioskodawcy powstanie jakikolwiek przychód (dochód) podatkowy?