Interpretacje

Interpretacja
12.01.2021 Podatki

Szef Krajowej Administracji Skarbowej podkreśla zatem, że skoro Wnioskodawca nie był w stanie wyodrębnić, a potem zweryfikować ilości artykułów spożywczych, jakie przeznaczone są do spożycia w czasie pracy od tej do spożycia w czasie wolnym od pracy (bowiem jak wskazał Wnioskodawca w opisie stanu faktycznego nie prowadzi on ewidencji umożliwiającej ustalenie który pracownik i podczas jakich czynności

Interpretacja
04.12.2014 Podatki

Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego na zakupach jabłek? Czy nieodpłatne udostępnienie (w tym wydanie, zużycie) jabłek pracownikom stanowi dla Spółki czynność podlegającą pod opodatkowanie VAT?

Interpretacja
16.09.2014 Podatki

Nieodpłatne udostępnianie przez Wnioskodawcę na rzecz jego pracowników drobnych artykułów spożywczych i posiłków zamawianych w ramach usług cateringowych, nie podlega (nie będzie podlegać) opodatkowaniu VAT.Wnioskodawcy przysługuje (przysługiwać będzie) prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego według współczynnika VAT.

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

Brak obowiązku opodatkowania nieodpłatnego przekazania artykułów spożywczych oraz usług cateringowych przekazywanych na rzecz pracowników i kontrahentów

Interpretacja
04.09.2012 Podatki

Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu artykułów zużywanych na potrzeby spotkań biznesowych oraz odpłatnych i nieodpłatnych szkoleń kontrahentów (w tym drobnych poczęstunków, cateringu, kolacji w restauracji oraz noclegu)?

Interpretacja
06.06.2012 Podatki

Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania napojów i artykułów spożywczych na rzecz pracowników i kontrahentów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów.

Interpretacja
16.09.2011 Podatki

Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.

Interpretacja
02.07.2010 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem artykułów spożywczych oraz usług gastronomicznych.

Interpretacja
20.01.2010 Podatki

Przekazanie przez Spółkę towarów do utylizacji nie wypełnia dyspozycji art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Czynności tej nie można bowiem uznać za dostawę towarów w rozumieniu art. 7, ani za świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ww. ustawy. Zatem czynność tę należy uznać za niepodlegającą ww. ustawie, co powoduje, iż nie wymaga ona dokumentowania fakturą VAT.

Interpretacja
28.10.2009 Podatki

Nie podlega opodatkowaniu nieodpłatna czynność zużycia towarów na cele reprezentacji i reklamy w ramach prowadzonej działalności, w przypadku, gdy beneficjentem jest kontrahent przedsiębiorcy osoba trzecia, nie będąca pracownikiem, udziałowcem, ani inną osobą która została wymieniona w przepisie art. 7 ust. 2 pkt 1.

Interpretacja
05.09.2008 Podatki

Czy w świetle postanowień przepisu art. 7 ust. 2 i 3 ustawy o VAT, opodatkowaniu podlega przekazanie lub zużycie towarów na cele reprezentacji?

Interpretacja
06.12.2006 Podatki

Czy przekazanie do spożycia artykułów spożywczych pracownikom, jak i innym osobom w czasie narad i różnego rodzaju spotkań służbowych powinno podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
28.07.2006 Podatki

Spółka zadała pytanie, czy czynności przekazania towarów na cele reprezentaci i reklamy, wykonane w miesiącu styczniu 2006 r. i w miesiącach następnych, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i czy Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów będących przedmiotem ww. czynności.

Interpretacja
17.03.2006 Podatki

Czy w sytuacji gdy podatnikowi nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego od nabytych towarów, przekazanie ich na cele osobiste nie stanowi czynności w rozumieniu ustawy o VAT?

Interpretacja
13.06.2005 Podatki

Czy przekazanie artykułów spożywczych zakupionych w celu poczęstunku kontrahentów oraz pracowników w trakcie narad powinno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
20.05.2005 Podatki

Wniosek dotyczy czynności nieodpłatnego przekazania i zużycia towarów w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa.

Interpretacja
14.04.2005 Podatki

Czy podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony oraz czy należy wystawiać fakturę wewnętrzną z wykazanym podatkiem należnym stwierdzającą przekazanie towarów i usług na potrzeby reprezentacji i reklamy ?

Interpretacja
11.03.2005 Podatki

1. Czy zużycie towarów i usług na cele reprezentacji i reklamy objęte jest zakresem przedmiotowym ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, tj. czy zużycie towarów i usług na cele związane z reprezentacją i reklamą wymaga opodatkowania podatkiem od twarów i usług?2. Czy przy zakupie wyżej wymienionych towarów i usług Spółka ma prawo do odliczenia podatku od towarów i usług?

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

Czy jeśli Podatnik dokonuje odliczenia podatku naliczonego przy zakupie kawy, herbaty, słodyczy, śmietanki, napoi na potrzeby sekretariatu z przezanczeniem na podjęcie kontrahentów w siedzibie spółki musi wystawić fakturę wewnętrzną i opodatkować ich zużycie na potrzeby reprezentacji?

Interpretacja
26.01.2005 Podatki

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą organizowane są spotkania z kontrahentami oraz przedstawicielami handlowymi dostawców, w toku których dochodzi do zużycia na cele reprezentacji i reklamy towarów w postaci: kawy, herbaty, soków, cukru itp. Czy czynności takie stanowią dostawę towarów, czy ich zaistnienie rodzi obowiązek wystawienia faktury wewnętrznej?

Interpretacja
08.11.2004 Podatki

1.Strona stoi na stanowisku, że przekazanie potencjalnym klientom materiałów informacyjnych (ulotek, folderów) podlega opodatkowaniu o tyle, o ile podatnik dokonał odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu tych towarów. Decyzja, czy odliczyć i naliczyć podatek należy do podatnika.2.Spółka uważa, że przekazując towary na cele reprezentacji i reklamy - jeżeli transakcja jest opodatkowana - za podstawę

Interpretacja
30.09.2004 Podatki

1. Jaką stawkę VAT należy zastosować dla usług montażu bram ogrodzeniowych wraz z napędem, świadczonych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?2. Czy zakupione artykuły spożywcze np.: kawa, soki, napoje, słodycze, alkohole, które następnie zostają zużyte na cele reprezentacji i reklamy podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT i czy należy w tym celu sporządzać fakturę wewnętrzną

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Czy czynności nieodpłatnego przekazania i zużycia towarów na potrzeby własne, pracowników i na inne cele podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?